Smíšená čtyřhra v semifinále, vítězství pro Jamie Forlis a Jason Kobler, Daniil Medveděv vs. Felix Auger-Aliassime

Australský pár Jimmy Forless a Jason Kobler ve čtvrtek ráno překonal směšný časový úsek zápasu a dva tiebreaky, aby se dostal do finále smíšené čtyřhry na Australian Open.

Po prohře v prvním setu 2-6 s Lucy Hradec (Česká republika) a Gonzalo Escobar (Ekvádor) si Forlis a Kobler ve druhém setu zachránili mečbol a poté znovu bojovali o zajištění setu 7-6 (7-2) a sílu. tiebreakový zápas.

Australské duo pak získalo čtyři z posledních pěti bodů a vyhrálo 10-6 a nakonec zápas za hodinu a 35 minut v Rod Laver Areně před hrstkou fanoušků, kteří nepřestávali sledovat.

Sledujte tenis živě s beIN SPORTS na Kayo. Živý přenos z turnajů ATP + WTA včetně každého finále. Jste v Kayo poprvé? Spusťte bezplatnou zkušební verzi>

Forlis a Kobler byli po zápase šokováni, když se o krok přiblížili tomu, aby se stali prvním australským duem od roku 2013, kdy Yarmila Wolff a Matthew Ebden vyhráli titul ve smíšené čtyřhře na Australian Open.

Zápas, který následoval po epickém pětisetovém čtvrtfinálovém vítězství Daniila Medveděva nad Felixem Augerem-Aliassimem, začal kolem 12:55 a skončil ve 2:25.

„Neodcházejte: ještě tu máme smíšenou čtyřhru,“ řekl po zápase fanouškům hlavní rozhodčí Medveděvova zápasu proti Auger-Aliassime. Téměř celý dav však zamířil k východům.

Carlos Bernardes, který dohlížel na střet smíšeného dua, byl slyšet při hodu mincí: „Dobré ráno, všichni.“

Mnoho tenisových fanoušků a komentátorů oněmělo úžasem nad tím, že zápas nebyl přesunut na jiný kurt, a tak mohl začít už v noci.

Forlis a Kobler nyní vyhráli čtyři zápasy v řadě, aby se dostali do finále, ale tři z nich šly do tiebreaku a jedna byla výhra v přímém setu, která zahrnovala tiebreak ve druhém setu.

Duo ve druhém kole porazilo Australany Ebden a Sam Stosur, kteří se dostali do finále v roce 2021, ale prohráli ve dvou setech.

READ  Nejlepší nasazená Magda Linette prohrála s Varvarou Grachevovou v prvním kole Austinu