Španělsko porazilo Portugalsko ve finále Ligy národů, zatímco Češi ustoupili

vydáno v: průměrný:

Paříž (AFP) – Pozdní gól Alvara Moraty zajistil Španělsku výhru 1:0 nad Portugalskem a poslední místo ve finále Ligy národů v úterý, zatímco Česká republika po prohře ve Švýcarsku sestoupila z nejvyšší soutěže.

Portugalsko, vítězové úvodní Ligy národů v roce 2019, potřebovalo v Braze jen jeden bod, aby se dostalo do vedení ve skupině A2, ale proklouzlo na druhé místo, když Morata skóroval hlavičkou Nico Williamse za 88 minut.

Španělsko se ve finále naplánovaném na červen příštího roku připojí k Nizozemsku, Itálii a Chorvatsku.

Švýcarsko, které v sobotu v Zaragoze porazilo Španělsko 2:1, se zavděčilo brankáři Janu Sommerovi poté, co zachránil penaltu ve druhém poločase a udržel výhru nad Čechy.

Remo Froeller a Brill Empolo skórovali během minuty v prvním poločase v St Gallen, ale Patrick Schick ještě před přestávkou jeden stáhl.

Schek viděl ve druhém poločase pokutový kop, který Sommer udržel od výhry Švýcarska 2:1 a rozhodl o sestupu České republiky do druhé ligy.

Skotsko postoupilo do ligy „A“ po remíze 0:0 s Ukrajinou v Krakově poté, co minulý týden v Glasgow porazilo stejné soupeře 3:0.

Penalta Robbieho Bradyho v přestávce zajistila Irské republice výhru 3:2 nad Arménií v Dublinu ve druhém zápase ve skupině B1.

Kapitán Irska John Egan a Michael Obafemi vedli hosty dvěma góly, ale Arménie v rychlém sledu vyrovnala Artakem Dashianem a Edwardem Spersianem.

Dashian a Hovhannes Hambartsomianové byli vyloučeni za odchod z Arménie s devíti hráči, protože vítěz z Brady skončil třetí v divizi.

Srbsko ovládlo skupinu B nad Norskem s útočným duem Dušan Vlahovič a Aleksandar Mitrovič, kteří skórovali při výhře 2:0 v Oslu.

Mitrovicův gól byl jeho 50. na mezinárodní úrovni. Při sobotní výhře 4:1 nad Švédskem zaznamenal hattrick.

READ  Bývalý slovenský policejní šéf zemřel. Následujícího dne byl oběšen v cele

Švédsko sestoupí do ligy C po remíze 1:1 se Slovinskem v Solně, kde Emil Forsberg zrušil úvodní zápas Benjamina Cisca pro hosty.

Řecko ve skupině C2 vyhrálo pět ze šesti, když v Aténách porazilo Severní Irsko 3:1. Kosovo rozdrtilo Kypr 5:1 v Prištině.