Španělsko vyhrálo pozdní remízu proti České republice

Inigo Martinez vedl pozdní vyrovnávací gól, když Španělsko vyhrálo remízu Ligy národů proti České republice v Praze.

Obránce Athletic Bilbao skóroval v poslední minutě normální hrací doby hlavičkou, která přeletěla břevno.

Gól Martineze padl poté, co se zdálo, že čip Jana Kochty zaznamenal dvě výhry ze dvou pro Čechy ve skupině A2.

Češi šli do vedení čtyři minuty po zakončení Jakuba Peška, ale vrátili se prvním mezistátním gólem Barcelony Jaffe.

Pro hostitele to byl zklamání, protože se zdálo, že udělali dost pro to, aby si zajistili svou první výhru nad Španělskem.

Kochtův druhý gól v několika zápasech Ligy národů po jeho pokusu o čtvrteční výhru 2:1 nad Švýcarskem byl nejlepší volbou skupiny – skvělá trefa na Unaie Simona poté, co byl naražen do brány.

Výsledek znamená, že zakončili neděli se čtyřmi body ze svých prvních dvou zápasů Ligy národů, podobně jako Portugalsko, které je na čele skupiny A2 díky výhře 4:0 nad Švýcarskem.

První dva týmy se střetnou jako další, ve čtvrtek bude hostit Portugalsko. Španělsko ve stejnou noc hostí Švýcarsko.

Nedělní výsledek byl zklamáním i pro tým Luise Enriqueho, který se do Ligy národů dostal po čtyřech výhrách v řadě po prohře s Francií v loňském finále.

Z nedělního zápasu mohli odejít s více šancemi, včetně jedné, kterou střídající Marco Asensio trefil ve druhém poločase rohovým kopem pod tyč.

Útočník Realu Madrid je jedním z řady hráčů, kteří chtějí udělat dojem a probojovat se do sestavy na mistrovství světa v Kataru – turnaj, který si Češi nenechají ujít.