Spojené státy, Finsko a Česko postoupily do semifinále mistrovství světa v hokeji žen

UTICA, N.Y. – Alex Carpenter zaznamenal dva góly a dvě asistence a obhájce titulu USA postoupil do semifinále mistrovství světa v hokeji žen výhrou 10:0 nad Japonsko Čtvrteční noc.

Abby Murphy zaznamenal dva góly a asistenci, zatímco kapitán Hilary Knight měl jeden gól a tři asistence.

Caroline Harvey, Tessa Janicki a Lacey Eden přispěly každý gólem a asistencí.

Kirsten Sims a Joey Dunne také dvakrát skórovali, zatímco Megan Keeler a Kendall Quinn-Schofield asistovaly v noci plné útoků za Spojené státy.

„Učí se praxí,“ řekl hlavní trenér USA John Wroblowski. „Poděkujte našim starým hráčům, že vyšli a vstřelili několik velkých gólů.“

Erin Frankel předvedla 14 zákroků. Japonka Reiko Kawaguchiová zastavila 27 z 33 střel, než vystřelila míč. Miyuu Masuhara s úlevou propustil 11 z 15.

Finsko postoupilo do čtvrtfinále také výhrou 3:1 ŠvýcarskoZatímco Česká republika postoupila 1:0 Německo. Kanada roztrhnout Švédsko S výhrou 5:1.

Spojené státy americké se v sobotu střetnou v semifinále s Finskem. Kanada hraje s Čechy o postup do finále.

Finsko 3 Švýcarsko 1

Susanna Tappani zaznamenala vítězný gól a asistenci při výhře Finska nad Švýcarskem.

Thabaniho rozhodující gól padl v 16:34 druhé třetiny, kdy útočník Bostonu PWHL tečoval střelu Petry Nieminenové přes švýcarského brankáře Andreu Brindelliho.

Gól a asistenci za Finsko zaznamenali také Nieminen a Nelli Laitinen.

Za Švýcarsko skórovala Ivana Weiová na 1:22, ale ve zbytku dominovaly Finky.

Sani Ahola zastavil 16 střel pro Finsko.

Brindley předvedl 34 zákroků pro Švýcarsko, které po neúspěchu ve skupinové fázi postoupilo do čtvrtfinále jako pátý tým ve skupině A.

Česko 1 Německo 0

Daniela Pegsová vstřelila branku, když zbývalo něco málo přes sedm minut, když Česká republika postoupila do semifinále těsným vítězstvím nad vítězem skupiny B Německem.

READ  Serena a Venus Williamsové vypadly ze čtyřhry proti českému duu na US Open

Česká republika, kterou trénuje bývalá obránkyně kanadského týmu Carla McLeodová, byla v posledních dvou letech bronzovou medailistkou turnaje.

Klára Beslarová předvedla 16 zákroků, aby zachránila český tým před knockouty.

Sandra Upstreter, která hraje za tým Ottawy PWHL, zastavila 23 střel za Německo.

Německo mělo pozdní šanci, když Česká republika a útočnice PWHL Minnesota Denisa Křížová byla ohodnocena pětiminutovým velkým pochybením za kontrolu zezadu, když do konce hry zbývaly méně než tři minuty, ale Česká republika si vítězství udržela.

Tato zpráva od The Canadian Press byla poprvé zveřejněna 11. dubna 2024.