Spojené státy otevírají pět zemí vítězstvím 5: 2 nad Českem

Spojené státy nadále hrají ve čtvrtek proti Slovensku v 9:00 ET

VISP, Švýcarsko – Carey Terrance (Akwesasne, NY) vstřelil dva góly a jednu přihrávku, aby pomohl vést výběrové mužstvo USA do 17 let proti České republice v aréně Lonza v zahajovacím šampionátu Five Nations 2021.

„Byl to dobrý začátek zápasu,“ řekl Bob Mancini, hlavní trenér amerického týmu pro výběr hráčů do 17 let. „Pokračovali jsme v tlaku, který jsme potřebovali k dobrému začátku turnaje, a ve čtvrtek budeme připraveni na naši hru.“

USA zaútočily na síť jako první, když Matt Manya (Olmstead Township, Ohio) sjel přes modrou čáru a hodil kotouč Williamovi Whitelawovi (Rosemount, MN), který se vlekl směrem k pravotočivé zatáčce a našel zadní část sítě. Americká útočná řada byla bezohledná, protože Mania udržela tlak za českou obrannou sítí a našla Terence kličkovat před sítí. Terence vypálil svou střelu kolem českého brankáře Michaela Hrabala, aby dal USA vedení 2: 0. Terrance přidal druhý gól v prvním, který vytvořil Danny Nelson (Maple Grove, MN), který vytlačil míč přes modrou čáru, čímž Terrance jednou rukou umístil do jamky a poté zakopal třetí gól týmu USA. .

Spojené státy pokračovaly ve hře, když Jason Shawgabey (Warrod, MN) vypálil zpoza brankové čáry a odrazil míč od zad českého brankáře, aby měl tým čtyřbrankový náskok. Česká republika brzy přidala gól, ale tým USA udeřil zpět, protože Nelson přidal vlastní gól a po 40 minutách vedl USA do vedení 5: 1. Nelson dokončil zápas se třemi body a přidal asistence ke své druhé třetině.

Česká republika ve třetím poločase vstřelila gól na 5: 2, ale Spojené státy vydržely vyhrát svůj první zápas ve čtvrtfinále.

READ  Anglie stáhla ze sestavy Leah Williamsonovou, aby se střetla se Spojenými státy a Českou republikou

Thomas Keeswetter (Plymouth, Massachusetts) zahájil síť za Spojené státy a připsal si vítězství.

Spojené státy se střetnou se Slovenskem ve čtvrtek (19. srpna) v 9:00 EST v Lonza Aréně ve švýcarském Vispu. Akce bude živě vysílána na YouTube.

*Prohlášení: Tento web může obsahovat rady, názory a prohlášení od různých autorů a poskytovatelů informací. Názory vyjádřené v tomto článku odrážejí osobní názor autora, USA Hockey Communications, a ne nutně názory JuniorHockey.com. JuniorHockey.com nepředstavuje ani neschvaluje přesnost nebo spolehlivost jakýchkoli rad, názorů, prohlášení nebo jiných informací obsažených v článku ani žádného jiného člena tohoto webu.