Spojené státy porazily Českou republiku 4:0 a získaly v Koreji hokejové zlato

Hokejová reprezentace USA mužů slaví poté, co ve středu porazila Českou republiku 4:0 v utkání šesti týmů o zlato na Zimních olympijských hrách mládeže v Gangwon 2024 v Gangneungu v Gangwonu. [MARY YANG]

GANGNEUNG, Gangwon – Spojené státy americké získaly ve středu zlatou medaili na turnaji šesti mužských týmů v ledním hokeji na Zimních olympijských hrách mládeže 2024 v Gangwonu, když porazily Českou republiku 4:0.

Bylo to pěkné vítězství týmu USA, který předtím prohrál zápas – jedinou prohru na turnaji – s Čechy 6:5 v předkole na penalty.

Zápas byl od začátku vyrovnaný, Češi nastoupili na kluziště v Gangwonu zatím bez porážky a Američané v semifinále porazili medailové favority Kanadu a brali zlato.

Intenzita ledu v Gangneung Hockey Center byla vysoká a úroveň hry nebyla daleko od profesionálních hráčů, kteří jsou dvakrát starší než atleti. V jednu chvíli v prvních minutách hry se zdálo, že pruh z čepele jednoho hráče spadl na led, ale obě strany pokračovaly ve hře, aniž by minuly branku.

Češi udělali v prvních minutách několik odvážných pokusů na síti, ale americký brankář Xavier Wendt byl u toho, aby míč uklidil a zasáhl rukavicí.

Češi prohrávali o muže sedm minut po prvním poločase, Ben Reisenker dostal penalizaci 1,5 minuty za knockdown. Americký tým využil personálního nedostatku soupeře a o minutu později si při přesilovce připsal první bod do tabulky Micky Bertchild.

Český tým dostal 1,5 minuty před zazvoněním další pokutový kop, ale další střelu do sítě se americkému týmu nepodařilo prosadit a první poločas zakončil vedením 1:0.

Bylo tam všechno, co mohl hokejový zápas ve středu večer mít, se spoustou tělesných kontrol a tvrdých úderů na prkna kolem kluziště – a vlna stadionu mezi první a druhou třetinou, která trvala působivých pět nebo šest směn, i když některé úseky byli více… nadšenější než ostatní.

READ  IoT front and center for smart home and office solutions

Ve druhém poločase to bylo opět o týmu USA, když J. B. Hurlbert zvýšil na 2:0. Američané této dynamiky využili ve třetí třetině, získali dva body navíc od Bertchilda a Zayna Toureho a zabránili Čechům využít každou příležitost na síti k vítězství 4:0.

Hráči na lavičce USA se vrhli ke svým spoluhráčům, vyhazovali výstroj do vzduchu a na ledě zanechávali prach z helem, rukavic a hokejek.

Na letošních olympijských hrách mládeže zbývá ještě jeden soutěžní den a zakončení turnaje je naplánováno na čtvrteční závěrečný ceremoniál.