Spojené státy porazily Českou republiku na mistrovství světa v hokeji žen

BRAMPTON, Ontario – Hilary Knightová vstřelila gól, aby pomohla Spojeným státům porazit Českou republiku 6:2 v neděli ve Světové sérii žen v hokeji.

Megan Keeler, Tessa Janik, Abby Roque, Aiden Lacey a Hayley Scamora skórovaly také za Američanku Erin Frankel, která ve vítězství zastavila 22 střelami.

Spojené státy si v bazénu A polepšily na 3:0. V pondělí se v CAA Center utkají s obhájcem titulu Kanadou.

Za Českou republiku se dvakrát trefily Sara Kaganová a Denisa Kryzová, které se ujalo vedení 2:1 v 13:06 v první třetině. Blanca Skódová zachránila 23 míčů.

Finsko vyhrálo nad Švédskem 4:2 a Německo v neděli porazilo Francii 3:0.

Finové (3:0) skončili na prvním místě ve skupině B v utkání, které se utkají v pondělí s Maďarskem v předkole.

Finsko vstřelilo ve třetí třetině tři branky bez odezvy během téměř čtyř minut.

Americká útočnice Gabrielle Hughes (36) porazila českou obránkyni Danielu Pejsovou (4) během třetí třetiny hokejového utkání na mistrovství světa žen v hokeji IIHF v Bramptonu, Ont., neděle 9. dubna 2023. Kredit: AP/Christopher Katsarov

První gól Finska vstřelil Vivi Vainka, následovalo vyrovnání Ronji Savolainena a pojišťovací gól. Gól vstřelila i Petra Nieminen a Anni Kisala zastavila 13 střel.

Za Švédsko skórovali Mira Janjaker a Hana Tovik. Sarah Grahn, která se objevila v rekordní jedenácté Světové sérii jako brankářka, předvedla 34 zákroků.

Celina Haider, Nicola Eisenschmidt a Katrina Jobst-Smith skórovaly za Německo v pozdním období.

Německo vedlo po první třetině 1:0 a před třetí třetinou 2:0. Francie předčila Německo 26-28, ale nedokázala překonat brankářku Sandru Upstreetreovou.

Americká útočnice Taylor Hayes (27) bruslí k puku během třetí třetiny utkání Světové série žen v ledním hokeji IIHF proti České republice v Bramptonu v Ontariu, neděle 9. dubna 2023. Kredit: AP/Christopher Katsarov

Německo ve čtvrtek porazilo Švédsko 6:2, v pátek pak prohrálo 3:0 s neporaženým Finskem.

READ  České úřady vyšetřují EURACTIV.com, ruské kulturní centrum

Francie, která po třech zápasech nevyhrála, prohrála ve středu s Finskem 14:1 a ve čtvrtek s Maďarskem 4:2.