Spojené státy porazily Českou republiku na mistrovství světa žen v hokeji | sportovní

Spojené státy porazily Českou republiku na mistrovství světa žen v hokeji |  sportovní

BRAMPTON, Ontario (AP) – Hilary Knightová vstřelila gól, aby pomohla Spojeným státům porazit v neděli Českou republiku 6:2 ve Světové sérii žen v hokeji.

Megan Keeler, Tessa Janik, Abby Roque, Aiden Lacey a Hayley Scamora skórovaly také za Američanku Erin Frankel, která ve vítězství zastavila 22 střelami.

Spojené státy si v bazénu A polepšily na 3:0. V pondělí se v CAA Center utkají s obhájcem titulu Kanadou.

Za Českou republiku se dvakrát trefily Sara Kaganová a Denisa Kryzová, které se ujalo vedení 2:1 v 13:06 v první třetině. Blanca Skódová zachránila 23 míčů.

Finsko vyhrálo nad Švédskem 4:2 a Německo v neděli porazilo Francii 3:0.

Finové (3:0) skončili na prvním místě ve skupině B v utkání, které se utkají v pondělí s Maďarskem v předkole.

Finsko vstřelilo ve třetí třetině tři branky bez odezvy během téměř čtyř minut.

První gól Finska vstřelil Vivi Vainka, následovalo vyrovnání Ronji Savolainena a pojišťovací gól. Gól vstřelila i Petra Nieminen a Anni Kisala zastavila 13 střel.

Za Švédsko skórovali Mira Janjaker a Hana Tovik. Sarah Grahn, která se objevila v rekordní jedenácté Světové sérii jako brankářka, předvedla 34 zákroků.

Celina Haider, Nicola Eisenschmidt a Katrina Jobst-Smith skórovaly za Německo v pozdním období.

Německo vedlo po první třetině 1:0 a před třetí třetinou 2:0. Francie předčila Německo 26-28, ale nedokázala překonat brankářku Sandru Upstreetreovou.

Německo ve čtvrtek porazilo Švédsko 6:2, v pátek pak prohrálo 3:0 s neporaženým Finskem.

Francie, která po třech zápasech nevyhrála, prohrála ve středu s Finskem 14:1 a ve čtvrtek s Maďarskem 4:2.

Copyright 2023 Associated Press. Všechna práva vyhrazena. Tento materiál nesmí být publikován, vysílán, přepisován nebo redistribuován bez povolení.