Srbsko prohrálo v Davis Cupu s Čechy 3:0, zatímco Finsko v šoku porazilo USA

Srbsko prohrálo 3:0 s Čechy v Davis Cupu, Finsko stáhlo zmatek po porážce Spojených států.

V zápasech dvouhry byl nadějný mladý srbský hráč Laslo Djere těsně poražen 7-6, 7-5 Jeri Lehicou a zápas se stal pro Srbsko nedosažitelný, když Jakub Mencic dosáhl poměrně jednoznačného vítězství 6-3, 6-2. . Proti Dušanu Lajovičovi.

Novak Djokovič se poté spojil s Nikolou Kasičem ve čtyřhře, kde se střetli s dvojicí Tomáš Macák a Adam Pavláček.

Djokovič a jeho týmový kolega neměli ve své mrtvé gumě o co hrát, vyhráli už první dvě kola čtvrtfinálové fáze.

Světová jednička a Kasic prohráli v prvním setu 7:5, než vyhráli druhý set a dosáhli tiebreaku. Český tým ale dosáhl snadného vítězství 10:3 a udržel si perfektní bilanci ve skupině C, když Srbsko obsadilo druhé místo po první porážce ve Španělsku.

Česká republika zakončila skupinovou fázi s perfektní bilancí, vyhrála všech devět zápasů a poprvé od roku 2016 se dostala do čtvrtfinále.

Srbsko se již kvalifikovalo do čtvrtfinále poté, co v pátek porazilo Španělsko.

Ve skupině 4 Finsko porazilo Spojené státy – po vítězství v obou dvouhrách.

Emil Ruusuvuori porazil Tommyho Paula 7-6, 6-4, než Otto Virtanen porazil Mackenzie McDonald 7-6, 1-6, 7-6.

Rajeev Ram a Austin Krajicek se poté spojili proti Patriku Kaukovaltovi a Harri Helijovaarovi ve čtyřhře, když Finsko dosáhlo čistého rozběhu. Aktuálně vedou skupinu se dvěma výhrami a porážkou a Spojené státy jsou na třetím místě, což znamená, že se kvalifikují Finsko a Nizozemsko.

Streamujte a sledujte Laver Cup 2023 živě exkluzivně po celé Evropě na Eurosportu a Discover+.