Stimulujte Hema Das s označením DSP

Vítězové medailí z Assamu na olympijských hrách, asijských hrách a hrách společenství se nyní stanou důstojníky v různých vládních odděleních.

První Ind, který vyhrál světový titul skladby, Hema Das„Byl jmenován prof Zástupce policejního superintendenta (DSP) Assamovou vládou.

Oznámení přichází po schůzce, kterou předsedal předseda vlády Sarbananda Sonowal o změně sportovní politiky v Assamu za účelem jmenování atletů první a druhé třídy do různých státních správ.

Zatímco Hema Das převezme odpovědnost jako DSP, držitelé medailí ze státu na olympijských hrách, asijských hrách a hrách společenství budou jmenováni Assamovou vládou jako prvotřídní důstojníci.

Hema Das, který uvedl, že jmenování bylo velkým motivátorem, je zaneprázdněn přípravou na nadcházející indickou sezónu, která začíná tento víkend v Ranchi.

„Mnoho lidí se ptá:„ A co sportovní kariéra Hemy? “ Indický ministr sportu Kirin Rego Řekl to na Twitteru. „Trénuje olympijskou kvalifikaci na NIS Patiala a bude i nadále kandidovat do Indie.

„Elitní sportovci jsou najímáni na různá zaměstnání a přesto hrají. I po odchodu do důchodu budou tento sport nadále propagovat,“ dodal Rego.

The Ding ExpressJak je známo Hema Das, může se zúčastnit tří závodů Velké ceny Indie před březnovým Pohárem federace.

Dvacetiletý Hema Das se dosud nekvalifikoval na olympijské hry v Tokiu a bude se muset spoléhat na místní setkání, aby se kvalifikoval na hry v červenci a srpnu.

Po obnovení soutěže musí indický sportovec klesnout pod úroveň olympijské kvalifikace 51,35 s. Nejlepší čas pro Hima v kvalifikačním okně byl 52,09 a byl zaznamenán na setkání v České republice v roce 2019.

Osobní rekord Hemy Dasové na 400 metrů je 50,79 sekundy – národní rekord – který byl stanoven na Asijských hrách 2018, kde získala stříbrnou medaili.

READ  Final result: The Suns survive jazz and win 106-95

Hema, která byla převážně běžkyní na 400 metrů, se proslavila svou ukázkou vítězství zlaté medaile na mistrovství světa IAAF 2018 U-20.

Ve své formě pokračovala na Asijských hrách v roce 2018 a byla součástí ženských týmů na 4×400 metrů a smíšených štafet, které v Jakartě obsadily Asiad.

Kariéra mladé Indky však byla zastavena po zranění zad, které ji drželo mimo mistrovství světa IAAF v roce 2019.

Nyní, když jsou olympijské hry na obzoru, bude Hema spolupracovat také s týmem sprintu Dotty Chand V štafetě na 4×100 metrů zvyšuje šance Indie na účast v Tokijských hrách.