Švédsko 1:0 Česká republika: Gól Robina Quaysona posunul stranu Jana Anderssona do finále

Branka Robina Quaisona v prodloužení stačila k tomu, aby Čechy sestřelil a poslal Švédsko do play-off mistrovství světa proti Polsku.

Do této chvíle to byl velmi zapomenutý zápas, kdy na obou stranách chyběl hvězdný útočník, Zlatan Ibrahimovič suspendován kvůli suspendaci a Patrik Schick kvůli zranění.

Zápas neměl jít do prodloužení, Tomáš Šučic našel v prostoru pokutového území svého spoluhráče Milana Havla, ale snaha náhradníka byla daleko.

Italská série A

Ibrahimovic: Děsí mě představa odchodu do důchodu

Včera ve 13:30

Čtyři minuty do druhého poločasu prodloužení, zápas vyhrál, když Jesper Karlstrom přihrál na hranici pokutového území míč Quaisonovi a vyměnil si přihrávky s Alexandrem Isakem, než se v pohodě propíchl do sítě.

Švédsko nyní hraje příští úterý v Polsku a vítěz zamíří do Kataru.

Předmět debaty

Polsko si bude mnout ruce – Poláci měli štěstí, že kvůli remíze s Ruskem neprošli první částí kvalifikace, zvláště když se Švédsko musí z tohoto boje vzpamatovat za čtyři dny. S přesilou terénu byste čekali, že Švédsko předá zápas svému soupeři, ale zhruba po prvních 10 minutách česká obrana nevypadala přehnaně turbulentně.

A i když vzadu vypadali přiměřeně pevně, je přehnané vidět, jak se odvracejí od Roberta Lewandowského a jeho kohort, když podnikají 800 mil jihozápadní cestu. Švédsko má samozřejmě svého ikonického útočníka Zlatana Ibrahimoviče, který je zpět k dispozici, a když naznačuje, že se blíží odchod do důchodu, je vysoce představitelné, že v něm bude mít poslední možnost a vezme svůj tým do Kataru.

Můž zápasu

Tomáš Suček (Česká republika) – Mistrovství světa se nezúčastní, ale záložník West Hamu toho pro svůj tým moc udělat nemohl. Aby neměl příliš mnoho útočných hrozeb ze své strany, probojoval se hluboko na polovinu Švédska a získal řadu přímých kopů v okolí pokutového území. Podstatné je, že vytvořil i vítězný moment, jen aby mu spoluhráč Havel zkazil sérii.

READ  Davis Cup: Andy Murray a Jimmy Murray byli odstraněni z kádru kapitána Leona Smithe | tenisové novinky

Hodnocení hráčů

Švédsko: Olsen 6, Danielson 6, Nelson 6, Lindelof 6, M Olson 7; Claesson 5, K. Olsson 6, Ekdal 6, Forsberg 7; Kulusevskij 6, Isaac 6.

Sus: Bengtsson 6, Quaison 7. Svanberg 7, Karlstrom 7, Helander 6, Elanga 6.

Česká republika: Vaclic 6; Zima 6, Brabec 7, jamky 6, Sadlík 6; Barák 6, Souček 8 *; Masopest 6, Hluzik 6, Yankto 7; Kuchita 6.

Ponorky: Havel 5, Matějů 6, Pekhart 6, Syhora 6, Krejčí 6, Lngr 6.

Jakub Jankto z České republiky bojuje o držení Švédska s Dejanem Kulusevskim během vyřazovacího zápasu kvalifikace mistrovství světa ve fotbale 2022 mezi Švédskem a Českou republikou ve Friends Areně 24. března 2022 ve švédské Solně.

Obrazový kredit: Getty Images

Hlavní body zápasu

29′ Velká příležitost pro KULUSEVSKIHO Muž Spurs je rozehrán přes pokutové území, ale z těsného úhlu svou snahu stahuje.

80′ KUCHTA VYTVÁŘÍ ZVLÁŠTNÍ PŘÍLEŽITOST Dobře si udělal místo na hranici švédské bedny, ale levou nohou pěkně odbočil mimo cíl.

90 + 4′ Jaká šance! Souček našel v pokutovém území osamoceného Havla, ale na své boční kopačce střílí vedle vzdálenější tyče.

110 Gól pro Švédsko! Quaison se vrací domů po jedničce a dvojce s Isakem. Karlstroem rozehrál míč na Quaison Road těsně mimo pokutové území a po výměně přihrávek byl v bráně.