Švýcarsko vede Finsko v prodloužení při zahájení mistrovství světa juniorů mužů

Attilio Pjaca vstřelil vítězný gól 41 sekund po prodloužení, když Švýcarsko zahájilo mistrovství světa juniorů v hokeji vítězstvím 3:2 nad Finskem v pondělí v Monctonu, poznámka:

Za Švýcarsko skórovali také Lorenzo Canonica a Jeremy Gabola (1-0-0). Jonas Teibel zaznamenal 14 asistencí, zatímco Kevin Pashe zastavil 14 střel.

Konsta Kapanen a Kali Vaisaanen se trefili zpět za Finsko (0-0-1). Ako Koskinfo provedl 24 uložení.

Finsko vstoupilo do turnaje poté, co na nedávném mistrovství světa juniorů skončilo na druhém místě a v srpnu podlehlo Kanadě 3:2 po prodloužení. Turnaj byl přeložen z důvodu propuknutí varianty COVID-19 Omicron.

Rakousko a Švédsko se měly v Halifaxu utkat ve druhém ze čtyř zápasů. Spojené státy se utkají s Lotyšskem a Kanada v pondělí zahájí obhajobu titulu proti České republice.