Swatec porazí Plíškovou ve finále Italian Open

Roma – Pokud Iga Swiatek pokračuje ve hře tímto způsobem, nemusí mít problém obhájit svůj titul na French Open, když za dva týdny začne druhý grandslamový turnaj.

Devatenáctiletý Paul porazil Karolínu Plíškovou 6: 0, 6: 0, což je známé jako „dvojitý chléb“ ve finále Italian Open, které trvalo jen 46 minut.

Swiatek ztratil pouze 13 bodů.

„Určitě to není můj nejlepší den,“ řekla Plíšková. „Iga dnes hrála skvělý tenis.“

Jednalo se o první dvojitý chléb ve finále WTA před pěti lety, protože Simona Halepová porazila Anastasii Sevastovovou v Bukurešti.

„Myslím, že máš takové dny v tenise, kde to nefunguje tak, jak má,“ dodala Plisková. „Dnes na to rychle zapomenu.“

Swiatek odstřelil vítěze dle libosti předním a zadním úderem a vedl 17: 5 mezi vítězi a udělal pouze pět nenásilných faulů proti 23 Pliskové.

Swiatek, vítězka loňského překvapení v Paříži, když se umístila na 54. místě, nebyla tento týden vždy snadná.

Při vítězství ve třetím kole nad Barborou Krygisikovou musela zachránit dva mečboly, poté musela v sobotu dvakrát zvítězit – porazila dvakrát romskou šampiónku Elenu Svitolinovou a 17letou Coco Joveovou – poté, co skončila jeden den ve čtvrtfinále. kvůli dešti.

„Byl to náročný týden,“ řekl Swiatek, „ale jsem opravdu šťastný, že jsem to všechno prošel.“ „Byl jsem dnes velmi soustředěný, takže jsem na sebe velmi hrdý.“

Třetí titul kariéry Swiatek ji v pondělí posune do první desítky v žebříčku – na deváté místo.

Plíšková hrála ve Foru Italico třetí po sobě jdoucí finále, poté, co získala titul v roce 2019. Zkušená česká hráčka nasměrovala svou raketu na antukové kurty brzy ve druhém setu a za své nesportovní chování dostala varování před porušením zákonů.