Swiatek dává Rybakinu do odvety v Indian Wells, Sinner končí s obhajobou titulu Fritze | Novinky z tenisu

Swiatek dává Rybakinu do odvety v Indian Wells, Sinner končí s obhajobou titulu Fritze |  Novinky z tenisu

Světová jednička Iga Switek ve čtvrtek zdevastovala světovou jedničku Soranu Cirsteaovou 6-2 6-3, aby se přizpůsobila jejímu semifinálovému střetu v Indian Wells proti wimbledonské šampionce Eleně Rybakinové.

16. března 2023; Indian Wells, Kalifornie, USA; Iga Swiatek (Polsko) střílela, když porazila Soranu Krystiu (Rusko) ve svém čtvrtfinálovém zápase na BNP Paribas Open v Indian Wells Tennis Garden. Povinný kredit: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports (USA TODAY Sports)

Rybakina, která ve čtvrtém kole Australian Open ohromila Swatek, než v prvním grandslamovém finále letošního roku prohrála s Arynou Sabalenkovou, předčila českou 76. nasazenou Karolínu Mochovou 7:6 (7/4), 2:6, 6:4 .

„Hraje opravdu dobře a v semifinále bude vždy hrát proti nejlepším hráčkám, takže budu připravený,“ řekl Swiatek. „Naposledy jsme hráli v Austrálii. Úplně jiné podmínky. Takže se připravím jako před každým jiným zápasem a dám do toho 100 procent.“

Swiateková se ve svém 50. týdnu na pozici č. 1 stala teprve druhou ženou po Martině Navrátilové v letech 1990-1991, která získala tituly back-to-back v kombinovaném podniku WTA a ATP Masters 1000 v kalifornské poušti.

Ale obhájce titulu v mužích Taylor Fritz zmařil naděje na opakování 13. Itala Yannicka Sinnera, který v hvězdném zápase na Court Court přečkal pátého Američana 6-4, 4-6, 6-4.

Sinner, letošní vítěz titulu v Montpellier, se ujal vedení snížením podání v úvodním zápase. Prokázal všechny otvíráky, které potřeboval, když si v další hře zachránil brejkbol a udržel set.

Fritz, který se svým letošním titulem v Delray Beach vystoupal na 5. místo na světě, zareagoval ve druhé hře, když při svém podání ztratil pouhé čtyři body a získal jediný brejkbol finále, když nízkým forhendem přejel přes čáru. Italština.

Ve třetině to byl opět krk a krk, který se otevřel výměnou brejků, než Fritz využil své velké podání k úniku z jamu 0-40.

Fritz zachránil další brejkovací bod v sedmém, uháněl vpřed po Sinnerově drop shotu a vytvořil šikmý bekhendový vítěz.

Ale Sinner se probil v deváté, tvrdým forhendem do rohu, který donutil Fritze minul zlomový bod.

Hříšnice, která si s povětrnostními podmínkami báječně poradila, to po 2 hodinách a 17 minutách vyleštila milostným držením.

„Věděl jsem, že poslední zápasy bude těžké uzavřít, a také jsem byl trochu proti větru,“ řekl Sinner. „Snažil jsem se hrát s velkou silou, což se mi povedlo.

„Samozřejmě (jsem) velmi spokojený s výkonem, hrát proti Taylorovi není snadné. Před dvěma lety jsem s ním tady prohrál a vzhledem k okolnostem jsem velmi rád, že jsem našel způsob, jak vyhrát,“ dodal Sinner , který čeká na vítěze čtvrtfinále zbývajícího mezi druhým nasazeným Carlosem Alcarazem a 10. Felixem Augerem-Aliassimem.

Kanaďan vyhrál všechna tři svá předchozí setkání.

Swiatek se dostal do semifinále bez ztráty setu. Rumunka Cristia, která je na 83. místě na světě a ve čtvrtém kole dosáhla působivého vítězství nad pátou nasazenou Caroline Garciaovou, udělala vše, co mohla, aby se Swiateka brzy držela.

Vzpamatovala se z brzkého brejku a udělala brejkbol, když se úvodní set vyrovnal na 2-2.

Ale Swiatek se po dvou po sobě jdoucích nočních zápasech aklimatizoval na teplé denní podmínky a vyhrál dalších osm zápasů, aby si upevnil konkurenci.

správný konec

Prohra 4:0 ve druhé třetině se Cirsteaová vrátila zpět a udržela podání 4:2 v temperamentní ukázce, než ji zastavil Swiatek.

„Nejdůležitější pro mě je, že jsem se vrátil ve druhém setu a dohrál ho správně,“ řekl Swiatek.

Tento týden ji čeká největší zkouška proti kazašské Rybakinové, která měla od často zraněného Machuvy vše, co mohla.

Rybakina potřebovala tři mečboly, aby to uzavřela, dva promarnila párem backflipů, než si to zajistila svou šestou hlavičkou dne.

„Jsem rád, že se mi nakonec podařilo zápas vyhrát hlavou, určitě,“ řekl Rybakina.

O dalších semifinálových pozicích se rozhodlo ve středu, když Daniil Medveděv – po vítězstvích v Rotterdamu, Dauhá a Dubaji – porazil Španěla Alejandra Davidoviče Fokinu a utkal se s Američankou Frances Tiafoeovou.

Postoupila také Sabalenka a předstihla Američanku Coco Gauffovou, aby si zarezervovala schůzku s finalistkou pro rok 2022 Marií Sakkari.