Swiatek si udržuje pozici č. 1 a postoupil do čtvrtfinále pozdním deštěm, vítězstvím v Montrealu

Iga Swiateková se ještě týden udrží na svém žebříčku číslo 1 v ženském tenise.

Tato reklama ještě nebyla nahrána, ale váš článek pokračuje níže.

To se ujistilo, když polská nasazená hráčka ve čtvrtek ve zpožděném utkání o postup do čtvrtfinále turnaje Women’s National Bank Open rozdrtila 14. nasazenou Českou republiku Karolinu Mošovou 6-1, 4-6, 6-4. , která se jako Serendipitously koná na IGA Stadium v ​​Montrealu.

Na začátku týdne existovala možnost, že by se před Swiateka mohla posunout Aryna Sabalenka z Běloruska, ale to by se stalo pouze v případě, že by Swiatek, který byl jedničkou 71 týdnů v řadě, prohrál před čtvrtfinále a Sabalenka vyhrál šampionát. .

Skupiny Swiateka a Muchové se před prvním deštěm ve 2:33 rozdělily a na obnovení akce musely čekat přes tři hodiny.

Swiatek v úvodu třetího setu brejkl Muchovou, ale uhrály jen dva body, než zase přestal hrát déšť. Po návratu hráči drželi podání a Swiatek postoupil.

Oficiální čas zápasu byl dvě hodiny a 47 minut, ale zápas skončil devět hodin a čtyři minuty po začátku.

Čtvrtek první skupiny byl blíže než naznačený výsledek. Trvalo to 45 minut a rozdíl byl v tom, že Swiatek byl důslednější a přišel s velkými střelami právě včas. Dvakrát prolomila podání Muchové, zatímco Češka nedokázala využít čtyři brejkové příležitosti.

Muchová své šance ve druhém setu proměnila. Dvakrát se to zlomilo, z toho jednou, když za stavu 5-3 dvakrát chybovala při brejku při podání. Třikrát ale brejkla Swiatekovou a Polka Muchová podala druhý set, když za stavu 4:5 netypicky utrpěla čtyři nevynucené chyby a zahodila podání.

READ  Švýcarsko, Spojené státy americké a Česká republika jsou ve stejné skupině

Zatímco Swiateková je jedničkou v žebříčku, který vychází z výsledků za posledních 52 týdnů, v závodě na WTA Finals, který zohledňuje výsledky z roku 2023, je druhá za Sabalenkovou.

Swiateková řekla, že neexistuje snadná odpověď na to, proč letos ona a Sabalenková ovládly ženské turné.

Doporučené video

Omlouváme se, ale toto video se nepodařilo načíst.

„Těžko říct,“ řekla. „Myslím, že svou kariéru zvládáme dobře a staráme se i o fyzickou přípravu, a proto si myslím, že můžeme být konzistentní.

„Máme různé herní styly. Máme různé osobnosti. Takže není nic zcela jasného, ​​proč jsme, nevím, konzistentnější, ale myslím, že jen tvrdě pracujeme.“

Vážná práce zahrnuje netradiční tréninkovou techniku. Začátkem tohoto týdne si fanoušci všimli, že Swiatek cvičila s lepicí páskou přes ústa.

„Je těžké dýchat, když dýcháte pouze nosem, a je to snazší, když se mi zrychlí tep…ale nebudu to schopen pořádně vysvětlit, protože nejsem odborník,“ řekl Swiatek.

Swiateková řekla, že byla ráda, že byla testována ve svém úvodním zápase proti bývalé nejlepší nasazené Karolíně Plíškové.

„Jasně, je dobré mít nějaké výzvy a překonat je,“ řekl Swiatek po vítězství 7:6 (6), 6:2. „Nebylo to jednoduché první kolo, ale jsem rád, že jsem zůstal pevný a mohl jsem zavřít v prvním setu.

„Hrál jsem před dvěma týdny ve Varšavě, ale změnil jsem kontinenty a vypadá to, že jsem měl delší pauzu, takže jsem se cítil trochu rezavý,“ řekl Swiatek. „Ten problém v prvním setu mi pomohl to překonat a být tady a teď a hrát tak, jak nejlépe umím. Takže si myslím, že to pomáhá.“

READ  Mezinárodní hráči Leedsu United - kdo hraje, kdy a jak se dívat, včetně rychlého obratu Ravenhy pro Southampton s Brazílií

Doporučeno z redakce

V dnešním úvodním zápase zvítězila čtvrtá nasazená Američanka Jessica Pegulaová 6:4, 6:0 nad Italkou Jasmine Paoliniovou.

Desátá nasazená Ruska Daria Kasatkina porazila Češku Marii Bouzkovou 6-3 6-4 v dalším utkání zpožděném deštěm.

Dva zápasy byly odloženy na páteční ráno. Sabalenková bude hrát s ruskou krajankou Ljudmilou Samsonovou a Češka Petra Kvitová se utká se Švýcarkou Belindou Bencic, kde se vítězky těchto zápasů střetnou dnes ve čtvrtfinále.