Sydney | Evans zastaví španělskou renesanci. Kvitová zajistila Češkám vítězství

Sydney |  Evans zastaví španělskou renesanci.  Kvitová zajistila Češkám vítězství

Bylo to těsné, ale GB vyhrálo svůj druhý a poslední titul ve skupině D, aby skončilo na prvním místě tabulky a zajistilo si místo ve středečním městském finále proti vítězům skupiny C, druhé skupině D, která se hraje v Ken Rosewall Areně. . v Sydney.

Je skvělé, že se Velká Británie kvalifikovala do městského finále, bylo úžasné být součástí akce až do tohoto bodu. Hodně sleduji skvělý tenis Dan Evans

Poté, co vyhrál dvě sobotní dvouhry a poté sledoval Španělsko, jak se probojovávalo zpět k nerozhodnému výsledku, když Harriet Dart získala Bula Badusa, nerozhodný výsledek zůstal na vlásku, takže Dan Evans musel získat třetí bod, který by dostal Británii na remízu. vítězný náskok.nenahraditelný.

Pod tlakem na něj 32letý rodák z Birminghamu sesadil v Sydney Španěla Alberta Ramose Vinolase 6-3 1-6 6-3 a dostal Británii do vedení 3-1 s možností smíšeného výsledku. Rozhodnutí ve dvojici se stává zbytečným.

Ve vyčerpávajícím střetnutí využil Evans na 27. místě svůj typický bekhendový skluz k velkému efektu, zejména v klíčových okamžicích hry, aby udržel Španěla na základní čáře.

Na startovním roštu vypadal ostře as hlasovou podporou kapitána Tima Henmana a jeho týmových kolegů se protáhl na třetí místo poté, co nevyužil přestávku a po 2 hodinách a 15 minutách se dotáhl za cílovou čáru. Intenzivní hratelnost.

„Je fantastické, že se Velká Británie kvalifikovala do finále City,“ řekl Evans. „Bylo úžasné být součástí dění až do tohoto bodu. Sleduji spoustu skvělého tenisu. Když jsem sledoval, jak ženy soutěží tak usilovně, vedly pro náš tým opravdu dobře a získaly velké body. Badosa a Dart hráli skvěle. zápas přede mnou. Je to jeden z nejlepších zápasů, které jsem viděl.“ Hrát Harriet.“

READ  Padesátiletý Jaromír Jäger vtipkoval o tom, že bude znovu hrát NHL

Jak zmínil Evans, Badosa se zotavil dříve, i když trpěl křečemi v nohou, porazil Dart 6-7(6) 7-6(5) 6-1 a dal Španělsku šanci vrátit se v baráži.

„Nevím, co se stalo ve druhém setu, začal jsem dostávat trochu křeč,“ řekl Padosa. „Intenzita byla vysoká, první zápas roku jsem byl nervózní. Ale dokážu se přizpůsobit. Začal jsem hrát agresivněji. Jsem velmi rád, že dnes večer bojuji, protože jsem hrál a bojoval až do poslední minuty.“

Dart prošel vyčerpávajícím 77minutovým úvodním setem, ale nedokázal zabránit Španělovi, aby se ve druhém setu vrátil a zaostal za 1-3, ale Badosa se poté začal dostávat do křeče.

Dartová toho využila a propracovala se zpět na podání, než se Badosaová začala fyzicky zotavovat díky kyselé šťávě poskytnuté trenérem, aby se znovu dostala na úroveň.

Badosaová se silným tempem na své straně ovládla závěrečný set se svým nejlepším tenisem dne, když udělala tři nevynucené chyby, aby unikla velmi těsným vítězstvím po 3 hodinách a 4 minutách hry.

Ve finále zápasu se Harriet Dart stala partnerem Johnnyho O’Mara, když porazili Jessicu Buzas Maneiro a David Vega Hernandez 3-6, 6-2, 10-5 za 73 minut a zajistili Velké Británii úplné vítězství 4-1.

Petra Kvitová si po vítězství podává ruku s Laurou Siegemundovou

Iremy Ng / Getty Images

Dříve v průběhu dne byli účastníci skupiny C v akci a jejich stůl byl stále neurčitý.

Po prvních dvou dvouhrách ze včerejšího losování Česká republika počítala s dresem číslo 1. Petra Kvitová je v zápase s Německem dostala do vedení 3:0 a zbytek dne si užívala. A světová 16. je řádně svázána!

Dvojnásobnou wimbledonskou šampionku však Laura Siegemundová donutila tvrdě pracovat, než protnula cílovou čáru vítězstvím 6-4 6-2, aby zajistila České republice první celkové vítězství ve skupinové fázi.

READ  Plzeň doma selhala a v čele tabulky jej vystřídal Steelers. Hradec nestačil na Spartu

A Sigmundová si v zápase udržela 11 bodů na brejk míčku, dva body za bývalou světovou dvojkou Češkou, která i přes 10 dvojchyb dokázala Němku udržet v problémech a čtyřikrát ji zlomit.

„Opravdu jsem si užívala každý den (na Poháru národů). Dlouhé dny určitě… Dnes jsem nemohla slavit Nový rok,“ řekla Kvitová po svém vítězství. „Je to těžké.

„Jinak je to sranda, hlavně s klukama. Pokaždé je to jiné. Jsou mladí. Mají jinou energii. Je zábavné být v týmu i s Marií Bouzkovou a Jesicou Malíkovou. Nikdy jsem s nimi v týmu nebyla.“ Byla to taková sranda.“

„Musím říct, že je to skvělé. Jsem velmi spokojený s tímto nápadem, se kterým přišli. Vždycky jsem žárlil na Laver Cup (pouze pro muže) a ATP Cup. Konečně jsme.“

Němci zareagovali ziskem dalších dvou gum a znovu získali určitý respekt ke konečnému výsledku.

Oscar Otti, aktuálně na 76. místě, získal první bod svého týmu, když porazil Dalibora Svrcinu 7-6(1) 6-2 ve druhé dvouhře mužů. Český hráč, který nastupoval jako náhradník za Tomasze Machaka, který se ve druhém soutěžním dni zranil, nedokázal využít brzké pauzy v úvodní sadě.

V posledním zápase nerozhodného výsledku Německo uzavřelo vedení 3:2 poté, co Siegmund a Aleksandr Zverev remizovali a porazili Marii Bouzkovou a Jiřího Lischku 6:4, 7:6 (1), ale nyní má za úkol čelit Spojeným státům v finále. Finálový zápas začíná v pondělí.

Vítězství pro USA by je dostalo do čela skupiny, kde se střetnou s týmem GB, vítězi skupiny D!