Tituly získávají David Navarra a Julia Movsesyan

David Navarra a Julia Movsesyan jsou novými šachovými mistry České republiky.

Otevřené mistrovství ČR a mistrovství žen pořádané Šachovým klubem Světlá nad Sázavou a Šachovým svazem České republiky se konalo od 9. do 17. května v kongresovém sále hotelu Skalský Dvůr v Lesku. Akce se konaly současně, ale v různých formátech. Otevřená soutěž byla 10-a-side kolo, zatímco Women’s Championship byl vyřazovací turnaj s jedním předkolem, po kterém následovalo čtvrtfinále, semifinále a finále.

GM David Navarra Dominantním výkonem na otevřené akci ukořistil svůj 12. národní titul vyřazovacím postupem. Současný český nasazený hráč skóroval 7,5/9 a stal se jediným neporaženým hráčem soutěže.

Boj o stříbro byl mnohem těsnější, s druhým nejmladším přihlášeným IM Tomáš Krause a GM Vlastimil Babola, který se do finálového kola dostal s děleným druhým místem. Krause zaznamenal rozhodující vítězství nad šampionem z roku 2021 Wojciechem Plattem a skončil druhý, protože Babola dokázal s Navarrou pouze remizovat černými figurami a musel se spokojit s bronzovou medailí.