Tottenham 0:1 Brighton: Leandro Trossard skóroval v poslední minutě a dokončil double v severním Londýně | fotbalové zprávy

Tottenham 0:1 Brighton: Leandro Trossard skóroval v poslední minutě a dokončil double v severním Londýně |  fotbalové zprávy

Leandro Trossard vstřelil vynikající gól v 90. minutě Brightonu při vítězství 1:0 nad Tottenhamem, aby přinesl Nawras double na sever Londýna, týden poté, co porazili Arsenal na Emirates Stadium.

Tým Grahama Pottera frustroval Spurs během zápasu, poté Trussard ukázal určitou dovednost v pokutovém území, aby uvolnil cestu Hugo Llorisovi, aby dosáhl první výhry Brightonu nad Spurs od roku 1981.

Tottenham vstřelil alespoň dva góly v každém z předchozích sedmi, ale neuspěl s jednou střelou na bránu během 90 minut, zatímco Heung-min Son ve druhém poločase skvěle zasáhl Joel Veltman a Trossard. Žádný hráč na hřišti nedokončil o 90 minut přistání méně než izolovaný Harry Kane (27).

Tým Antonia Conteho vstoupil do zápasu s nadějí, že vyhraje pátý zápas v řadě a bude šest bodů před rivalem Arsenalem, ale tým Mikela Artety má nyní šanci se vzpamatovat ze sobotní porážky 2:1 s Brightonem v Southamptonu z minulého týdne. . Pátý Arsenal by se mohl bodově vyrovnat Tottenhamu s hrou ve hře.

Těsný zápas v Tottenhamu Hotspur mohl vypadat úplně jinak, kdyby rozhodčí Craig Pawson viděl v prvním poločase několikrát jinak. Podceňovaný Dejan Kulusevsky měl štěstí, že nedorovnal, když se otočil loktem na Marka Cucurellu – to by mu vyneslo víc než žlutá, kterou dostal.

Mezitím Enock Mwepu kráčel po laně poté, co kniha sama vstoupila do jízdy na Sergio Reguilon a přežil druhou žlutou, přestože nemotorně šlápl na nohu Pierra-Emile Hojbjergovi.

Novinky týmu

• Sergio Reguilon vyhrál bitvu s Ryanem Sessegnonem, aby nahradil Matta Dohertyho na levém obránci, což je jediná změna pro Tottenham od týmu, který porazil Aston Villu.
  • Brighton také provedl jednu změnu, když místo Dannyho Welbecka, který byl odsunut na lavičku, přivedl Tariqa Lampteyho.
READ  Kanada se snaží zbavit minulých démonů proti České republice

Brighton se ale dostal do první půle, když vystřídal Mwipa, a při dalším přesvědčivém zakončení po 45 minutách přestávky našel kouzelný okamžik posledního vydechnutí přes Trossarda, aby skóroval zády k sobě.

Věci se trochu změnily od Brightonu, který před odchodem do Arsenalu minulou sobotu získal pouze jeden z předchozích sedmi bodů, ale proti podprůměrným Spurs vždy vypadal pohodlně.

obrázek:
Brighton Joel Feltman a Harry Kane z Tottenhamu Hotspur bojují o míč

Feltman na začátku dobře zaútočil na Harryho Kanea, ale Brighton měl nejlepší momenty v úvodní třetině, když se Feltman na druhé straně zapřel po rohovém kopu Mwipa. Poté musel být Rodrigo Bentancur ostrý, aby zabránil Alexisi Mac Allisterovi odvrátit rohový kop.

Po nečekaném konci poločasu, kdy se pozornost soustředila na Kulusevskiho a Mwipa, se zdálo, že Son s největší pravděpodobností prolomí patovou situaci pro hosty, ale během sedmi minut byl dvakrát zachráněn, než Bentancourt trefil míč zblízka.

Hráči Brightonu oslavují vítěze Leandra Trossarda z 90. minuty
obrázek:

Brighton však nadále představoval svou vlastní hrozbu, když Pascal Gross pálil, když byl dobře umístěn, a Tariq Lamptey vypálil jednoduchou střelu na Llorise z dobré pozice.

A návštěvníci dostali odměnu za to, že se vrhli vpřed pozdě, když to udělala panenka Trossard Erica Dyera a proletěla svým osamělým koncem kolem Lorise.

Statistiky Opta – Brighton je zpět na správné cestě

• Tottenham prohrál tři z posledních šesti domácích zápasů v Premier League (W3), což je stejný počet porážek, jaký utrpěl v předchozích 14 domácích zápasech (W10 D1).
  • Brighton vyhrál venku po sobě jdoucí zápasy poprvé od září 2021 a nyní je ve třech zápasech Premier League celkově neporažen a poslední dva vyhrál poté, co prohrál každý ze šesti zápasů před ním.
  • Tottenham nedokázal vystřelit na branku poprvé v posledních 21 zápasech Premier League, od 7. listopadu 2021 proti Evertonu.
  • Brighton je po Hull City v říjnu 2008 teprve druhým týmem v historii Premier League, který vyhrál proti Arsenalu a Tottenhamu ve vzájemných zápasech Premier League.
  • Leandro Trossard z Brightonu nastřílel v této sezóně Premier League šest gólů, což je jeho vůbec nejlepší v soutěži, překonal pět gólů, které vstřelil v letech 2019-20 a 2020-20.
  • Gól křídelníka Brightonu Leandra Trossarda byl prvním gólem Spurs v 90. minutě doma v Premier League od pozdního gólu Ayose Pereze za Newcastle v prosinci 2015.
  • Kapitán Brightonu Louis Dunk odehrál své 166. vystoupení v Premier League a všichni byli na začátku; Pouze šest hráčů mimo pole mělo v historii soutěže o 100 % lepší startovní čísla (Gareth Southgate má navrch 426/426, následovaný Paulem Incem, Des Walkerem, Gary Pallister, Fabricio Coloccini a Stuart Pierce).
READ  Na okraj dopravní nehody Český fotbalista Yankto | sportovní

Co bude dál?

Tottenham míří do Brentfordu Fotbal v sobotu večer 17:30 – živě Sky Sports Premier League – Zatímco Brighton cestuje ve středu ve 20 hodin k lídrovi ligy, Manchesteru City.