Turnaj golfu: Amatérka Jana Milichová vyhrála Women’s European Tour. Dva se kvalifikují na Korean Open | golfové novinky

Turnaj golfu: Amatérka Jana Milichová vyhrála Women’s European Tour.  Dva se kvalifikují na Korean Open |  golfové novinky

Milichová dosáhla strhujícího vítězství na Women’s European Tour na Czech Women’s Open; Minkyu Kim a Mingyu Cho se kvalifikují na 150. Open v St Andrews, protože na Korea Open skončili první a druzí.

Poslední aktualizace: 27.06.22 8:09

Jana Milichová vybojovala titul na turnaji Women’s European Tour doma

Česká amatérka Jana Milichová si připsala svůj první ženský titul na European Tour jednorázovým vítězstvím na Czech Tipsport Women’s Open.

Milichová následovala po 68. a 65. kole závěrečným 69. obratem v Royal Byron Golf Club a dosáhla nepatrného vítězství nad krajankou Clarou Spilkovou a Dánkou Nicole Brosch-Estrupovou.

Čtyři birdeři na šestijamkovém úseku pomohli Milishové zasáhnout turn za 32 a amatéři zatáhli s dalším birderem na 10., než se odrazili od tří po sobě jdoucích bogey, aby chytili kulku na její předposlední jamce a zakončili týden na 14 pod.

„Je to splněný sen,“ začala Milichová. „Vždy jsem plánoval hrát LET a vždy jsem chtěl vyhrát titul a dnes se mi to povedlo, jsem velmi šťastný. Byl jsem v podstatě nervózní, ale myslím, že jsem ten tlak zvládl opravdu dobře.“

„Se svou hrou jsem byl opravdu spokojený a všechno bylo v pořádku. Ani ti tři duchové za sebou mě nefrustrovali, protože jsem tu měl lidi a fandili mi, tak jsem chtěl udělat víc vrabců. Vypadali klidně, ale je to tam těžké, v hlavě se mi odehrávalo mnoho nápadů. Moje mysl je tak těžké zůstat klidná a trpělivá.“

Dámská evropská živá golfová tour

30. června 2022, 11:30

pokračuj ve svém životě

Spilková zamíchala čtyři ptáčky se dvěma boby na cestě ke dvěma pod 70 a zlomku sekundy, zatímco Estrupová zakončila krátkou ránu po závěrečné zatáčce 71.

Joanna Gustafson pokračovala ve své vynikající úrovni v této sezóně, když obsadila čtvrté místo po posledním kole 66, zatímco poslední místo obsadila Španělka Laura Gomez Ruiz, která podepsala sedm pod 65 a zajistila si páté místo.

Waleská Chloe Williamsová vedla britský prapor poté, co se umístila z osmičky pod 64 na osmé místo, přičemž Lydia Hallová zaznamenala další zásah na devátém místě.

Sezóna Women’s European Tour pokračuje ve čtvrtek a Amundi German Masters Championship bude od 10:30 živě přenášen na Sky Sports Golf a Sky Sprots Golf na YouTube.

Korejské duo si zajistilo místa na The Open v St Andrews

Minkyu Kim a Mingyu Cho si zarezervovaly svá místa na 150. Open v St Andrews poté, co se kvalifikovaly přes Kowloon Korea Open.

Minkyu Kim a Mingyu Chu budou debutovat na The Open

Byl to osmý turnaj v Open Qualifier Series, který dává golfistům z celého světa příležitost rezervovat si místo na historické události v St Andrews 14.-17. července.

Porazil Kim Cho v play-off na tři jamky poté, co oba ukončili týden čtyřmi zápasy pod Woo Jeong Hill Country Club, přičemž oba hráči se nyní chystají na své první velké vystoupení příští měsíc.

„Je to velká čest být dítětem, které vyrostlo na The Open,“ řekla Kim. „Nedokážu vyjádřit, jak jsem šťastný, že mohu závodit na 150. ročníku Open. Všichni mluví o St Andrews. Je to historické golfové hřiště a nemůžu se dočkat, až tam budu při této historické příležitosti.“

Cho čeká na svůj první profesionální titul v Koreji, ale 33letý hráč – dvojnásobný golfový vítěz Tour Japan – může oslavit i nadcházející cestu domů za golfem.

otevřený výlet

4. července 2022, 19:30

„Hrát na majoru byl vždy můj cíl a je pro mě ctí, že jsem konečně dostal příležitost,“ řekl Chu. „Opravdu se na to těším. Je to poprvé, co cestuji do Spojeného království, abych se zúčastnil jakéhokoli golfového turnaje a 150. Open bude velmi speciální.“

Šestnáct dalších hráčů si zarezervuje místa na 150 Open, když se v úterý odehrají závěrečné kvalifikace, než Open Qualifier Series uzavře Horizon Irish Open, John Deere Classic, Genesis Scottish Open a Barbsaol Championships.

Sledujte 150. Open živě od 14. do 17. července živě exkluzivně na vyhrazeném kanálu Sky Sports Open – Sky Sports The Open.