US Open: Ashleigh Bartyová testovala před vítězstvím v úvodním kole, sportovní zprávy

Světová jednička, Australanka Ashleigh Bartyová, prodloužila vítěznou sérii na šest poté, co porazila Rusku Věru Zvonarevovou 6-1 7-6 (7) v prvním kole US Open za 1 hodinu 28 minut.

Získala titul Cincinnati a usilovala o svůj druhý letošní grandslamový titul po Wimbledonu.

Zvonarevová, která postoupila pátým vítězstvím kariéry proti světové jedničce a poprvé od porážky Caroline Wozniacki ve finále WTA 2011, nevydržela do konce prvního setu. Rus vyhrál během prvních šesti zápasů na trase 1-5 pouze devět bodů, včetně pouhých tří při podání Bartyho.

Ale Zvonareva přinutil Bartyho zachránit dva brejkboly, než uzavřel úvodní zápas, a pak během druhého donutil wimbledonského šampiona k vyčerpávající výměně. Šestatřicetiletý závodník závodil agresivně, dvakrát se dostal z rozchodu zpět na úroveň a v tiebreaku trvalo to nejlepší, než Tennis Barty překročil čáru.

Zvonarevová, umístěná na 101. místě ve světě, ve druhém setu zvýšila své procento prvního podání ze 65 na 81 procent a získala šest z osmi bodů na síti. Poté, co byl Zvonareva v první sadě téměř neschopný znovu obsloužit Bartyho, začal číst jeho směr a snižovat levné body Australana.

„Očividně je to těžký přímý boj proti Věře,“ řekla Barty po vítězství na wtatennis.com. „Je to ostřílená aktivistka. Ví, jak se dostat do zápasů. Obecně si myslím, že přizpůsobování se okolnostem bylo trochu pomalejší, než bych si asi přál. [but] Jsme přes. Máme další šanci to v příštím kole zlepšit. “

„Myslím, že když jsem se při tom trhnutí opřel zády o zeď, přišel jsem na pár opravdu dobrých věcí. To je vše, na co se můžeme zeptat, když budeš zády u zdi, důvěřuj si, vyjdi ven a vyber si,“ řekl Barty. přidal.

READ  ECS T10 Praha UCC vs BRG Živé vysílání, zpráva o stadionu a počasí, náhled celého zápasu

Barty se utká s 18letou Clarou Towsonovou z Dánska, která vyhrála zápas mezi bývalou juniorskou světovou jedničkou nad Clarou Borrell z Francie 7-5, 6-0 za hodinu a 14 minut.

Oba mladíci se letos vyšplhali do první stovky, přičemž Towson v březnu získala svůj první titul na okruhu WTA v Lyonu a také Chicago 125 o dva týdny dříve a Borrell dosáhl v červenci finále Lausanne. Světová jednička 78 Tausonová měla v dosavadním soupeření s Burelem navrch, vyhrála všechna svá předchozí střetnutí s juniorkami i na World Tour ITF, a tak tomu i nadále zůstává.

Dvojice Karolina Plíšková z České republiky a Maria Sakkari z Řecka předčily talentované teenagery vítězstvím ve dvou setech a zahájily kampaň US Open.

Č. 4 Plíšková postoupila na americkou divokou kartu Katie McNally 6-3 6–4 za 1 hodinu a 23 minut, aby prodloužila svoji sérii vítězství v prvních velkých kolech na 21. 4, 6–3 nad Ukrajinkou Martou Kostyuk za 1 hodinu 31 minut.

Skariho výhra znamená, že dvě Řecké ženy vyhrály poprvé své grandslamy v otevřené éře poté, co krajanka Valentini Grammaticopoulouová první den porazila Rusku Annu Plinkovou.