USA porazily Švédsko v prodloužení na světovém ledním hokeji

Tisková agentura23. května 2023 ve 13:53 ET2 min čtení

TAMPERE, Finsko – Dylan Samberg vstřelil gól v prodloužení, když Spojené státy v úterý porazily Švédsko 4:3 a zakončily skupinovou fázi s perfektní bilancí na mistrovství světa v ledním hokeji.

Vítěz Sambergu od 1:37 do prodloužení si zajistil první místo pro Spojené státy ve skupině A, dva body před Švédskem, a zamířil do čtvrtečních čtvrtfinálových zápasů.

Američané vedli ve třetí třetině 3:1, ale Leo Karlsson vstřelil svůj druhý gól, než Timothy Liljegren vyrovnal na 2:31 z prodloužení.

Nick Bonino a Connor Garland odpověděli na Karlssonův otvírák góly v přesilové hře a Len Hutson zvýšil vedení na 3:1 v úniku.

V Rize, hlavním městě Lotyšska, Kanada porazila Českou republiku 3:1 a obsadila druhé místo ve skupině B.

Peyton Cripps poskytl Kanadě brzy vedení 1:0 a Tyler Myers vstřelil gól ve třetí třetině poté, co Martin Kuyt vyrovnal zápas ve druhé třetině. Lawson Cross ukončil zápas brankou do prázdné branky.

Kanada zakončila skupinu s 15 body a utká se s obhájcem titulu Finskem, které ve skupině A skončilo třetí.

Česká republika je se 13 body třetí.

Německo porazilo Francii 5:0 ve svém posledním zápase skupiny a postoupilo do čtvrtfinále.

John Petrka zaznamenal gól a asistenci a brankář Matthias Niederberger zastavil 13 střel, když Německo skončilo čtvrté ve skupině A s 12 body.

Němci se pak utkají se Švýcarskem, lídrem druhé skupiny.

Slovensko si udrželo čtvrtfinálové naděje, když v Rize porazilo Norsko 4:1. Slovensko je ve skupině B čtvrté spolu s Lotyšskem, které turnaj hostí a v úterý se utká se Švýcarskem.

V první skupině hraje domácí Finsko s Dánskem.