USA ve finále Hellenica Gretzky Cup porazily Česko 6: 4

Spojené státy dokázaly vytvořit jeden tím, že budou hrát moc, kde Lovec Brzustewicz (Washington, Michigan) Bruslil jsem po Blue Line mířící ke krmení Pasha Bocharov (Escondido, Kalifornie). Jeho úvodní střela pro českého hráče se odrazila do sítě, když Nobley navázal na uvolněný míč a zakopal jej za českého brankáře Michaela Schnattingera, aby dal USA náskok 1: 0. Česká republika odpověděla asi po 10 minutách gólem na své straně, čímž zápas do první přestávky remizovala na 1: 1.

Češi se ve druhém poločase ujali vedení, zatímco tvrdě hráli pod minutu do kádru, ale americké speciální týmy se opět ujaly vedení. Dokonce i člověk, tic-tac-toe od Bocharova po Przosteviče, se dostal do Mickey D’Angelo (Itasca, Illinois), který udělal jeden časovač, zašel příliš daleko, aby propojil věci ve dvou.

Asi o pět minut později Bocharov bruslil kotouč do útočné zóny a hodil jej Knubleovi, který se propracoval kolem zadní části sítě a po čtyřiceti minutách hry našel způsob, jak dát Spojené státy jeden po druhém.

Týmu USA se ve třetí půli podařilo rychle odstartovat, když český gólman proklouzl míč za síť, čímž DeAngelovi vyprázdnil prázdnou síť. O něco více než minutu později Bruzustewicz trefil střelu od modré čáry Luke Devlin (Memphis, Tenn) položil svou hůl do pravého úhlu, aby odrazil míč od středu a našel zadní část sítě v přesilové hře, čímž se USA dostali do vedení 5-2.

Češi by přidali dva góly, aby měli USA po jednom mírný náskok. Do konce hry zbývalo 1:30 a Knuble dostal výživu Ryan Abraham (Livonia, Michigan), který trpělivě hrál s míčem a předvedl skvělý tah, aby obešel českou obranu a dal USA vedení 6: 4 pozdě a zajistil tak vítězství.

READ  Multitel přidává českého a slovenského dealera

Bryant Marks (Wasila, Aljaška) Začal síť pro Spojené státy a vyhrál.

Úplné herní statistiky zobrazíte kliknutím tady.

Poznámky: DeAngelo byl vyhlášen USA hráčem roku … Tým USA a Česká republika byli v přesilovce 2: 4 … Spojené státy se v letošním turnaji umístily na pátém místě a turnaj zakončily po sobě jdoucími vítězstvími.