„Válečník“ Jaber selže, zatímco odvážná Bouzková selže

Ons Jabeur slaví v sobotu vítězství nad Marií Bouzkovou ve třetím kole US Open (Corey Sipkin)

Ons Jabeurová udržela svůj sen o prvním grandslamu na sobotním US Open naživu a dostala se do osmifinále poté, co definitivně porazila zraněnou soupeřku Marii Bouzkovou ve třech setech.

Pátý nasazený Tunisan Jabeur, jehož kampaň na US Open narušil chřipkový virus, završil vítězstvím 5:7, 7:6 (7/5), 6:3 a porazil Bouzkovou za dvě hodiny a 56 minut.

V dramatickém zápase na stadionu Arthura Ashe hrála Bouzková téměř polovinu zápasu na jedné noze poté, co v polovině druhého setu utrpěla zranění stehna.

Pětadvacetiletá česká hráčka na 31. místě odcházela z kurtu na dlouhou dobu na ošetření po bolestech ve stehně.

Když se vrátila, vypadala na pokraji slz, ale nějak dokázala bojovat statečně i přes omezenou pohyblivost.

Bouzková se často šklebila a škubala sebou bolestí, kdykoli potřebovala přitlačit na zraněnou nohu, ale pozoruhodně vytrvala, aby zápas dokončila.

V jednu chvíli se poradila se svým trenérským týmem na tribuně a jednoduše řekla: „Musím.“

„Byl to velmi těžký zápas, člověče,“ řekl Jaber poté. „Oba jsme hráli opravdu dobře. Nechtěla přestat. Je to skvělá hráčka.“

„Tohle je tvrdý sport. Ne vždy se chceš vzdát. Opravdu si jí za to vážím. Myslím, že jsme dnes v noci svedli skvělý boj a doufám, že i nadále budu moci mít ikonu ‚Válečník‘ u sebe. .“ Skvělý turnaj.“

Jabeurová přiznala, že byla skeptická, když Bouzková navzdory zranění bojovala.

„Když jsem viděl, jak zápasí s nohou, snažil jsem se, aby se co nejvíce hýbala,“ řekl Jaber. „Vím, že to není hezké, ale snažil jsem se zápas vyhrát.

„V určitých chvílích jsem si říkal: Byla opravdu zraněná?“ „Nebyl jsem si jistý.“

READ  Ruská žádost o zmrazení zákazu UEFA pro národní týmy byla zamítnuta

Jabeurová, která po těžkém úvodním zápase na začátku tohoto týdne potřebovala i ve druhém kole tři sety, se proti Bouzkové znovu ocitla předčasně v problémech.

Zranění ale změnilo podobu zápasu, byť ji nemocná Bouzková ve druhém setu dohnala do tiebreaku.

Jaber získal brejk v závěrečném setu a poté podával na zápas v deváté hře.

Došlo k dalšímu vývoji, když Bouzková zachránila dva mečboly po prohře 15:40, ale Jabeurová si nakonec zajistila vítězství na svém třetím mečbolu.

Jabeurová, která se nyní v pondělí v osmifinále utká s Číňankou Zheng Qinwen, řekla, že její tvrdý tréninkový režim v Tunisku ji pomohl připravit se na požadavky turnaje.

„V Tunisku bylo velmi horko a velmi vlhko,“ řekl Jaber. „Upřímně řečeno, snažil jsem se dokončit trénink. Bylo by mnohem jednodušší přestat trénovat, ale neudělali jsme to.“

„Opravdu jsem na těchto trénincích bojoval stejným způsobem, jakým jsem bojoval během těchto zápasů.“