Victoria Azarenková potvrzuje post QF poté, co porazila Zhu Lin

Ani |
Aktualizováno:
22. ledna 2023 22:26 ist

Melbourne [Australia]22. ledna (ANI): Dvojnásobná vítězka Australian Open Victoria Azarenková postoupila do čtvrtfinále aktuálního vydání poté, co v neděli v Melbourne porazila Číňanku Zhu Lin v jejich osmifinále.
Victoria zpečetila vítězství za 2 hodiny 40 minut se skóre 4-6, 6-1, 6-4 a zaknihovala si šesté místo v QF na turnaji, když ho vyhrála dvakrát v letech 2012 a 2013.
Zhu po zápase chválila její soupeřka Běloruska.
„Nikdy se nevzdala, bez ohledu na výsledek,“ řekla Azarenková podle WTA.
„S tímto tenisem by měla být v top 20, protože hrála skvěle. Nikdy předtím jsem o ní neslyšel a vím, že pochází z Číny – ale je tu spousta kluků, kteří sem mohou jít a dosáhnout úžasné úrovně.“ .“
„Někdy pomůže, když znáš soupeřku, ale moc jsem o ní nevěděl a musel jsem se přizpůsobovat, jak jsem šel. Dnešek byl pro mě slepý bod. Je to skvělá hráčka, přeji jí hodně štěstí do zbytku roku.“ a doufám, že ji uvidíme hodně,“ řekla Azarenková.
78. Zhu se poprvé objevila ve druhém týdnu majoru.
Americká trojka Jessica Pegula pokračovala ve své působivé jízdě na probíhajícím Australian Open, když v osmifinále porazila Češku Barboru Kryczkovou a v neděli se dostala do čtvrtfinále turnaje.
V John Kane Areně porazila svou soupeřku v České republice 7:5, 6:2. Zápas mezi dvěma loňskými čtvrtfinalisty byl velmi očekávaným zápasem, ale byl to Pegula, kdo porazil šampiona Roland Garros z roku 2021 v zápase, který trval 1 hodinu a 41 minut.
„Myslím, že kurt se cítil o něco rychlejší než ostatní kurty, což mi podle mě hodně pomohlo,“ řekla Pegulaová v poznámkách, o nichž informovala WTA.

Pegula dodal: „Snažil jsem se jí nedávat příliš mnoho času, aby mě připravila a vzala mě z kurtu, protože na kurtu umí pracovat opravdu dobře. Její smysl pro kurt je opravdu dobrý.“
„Myslela jsem si, že byla opravdu na vysoké úrovni, zvláště v prvním setu. Dostala jsem trochu tvrdý úder, když jsem se snažila ten první set vypnout,“ řekla.
Pegula dodal: „Je těžké hrát s někým, kdo má tolik zkušeností, kdo dokáže otočit zápas. Jsem šťastný, že jsem mohl bojovat dál a vyhrát první set a pak jít dál.“ .
V dalším střetnutí ve čtvrtém kole porazila světová jednička Elena Rybakina z Polska světovou jedničku Igu Swiatekovou a v neděli se zde v Rod Laver Areně dostala do čtvrtfinále Australian Open.
Rybakina podala působivý výkon, když porazila světovou jedničku a dvojnásobného šampiona French Open Swiateka 6-4, 6-4 v hodinovém a půl zápase a dostala se do čtvrtfinále Australian Open. S brzkým vedením 2:0 zaútočila Rybakina na druhé podání Swiateka. Polák byl však stejně působivý a přinesl dva nekonvenční vítěze, kteří vyrovnali skóre na 2:2.
Od té doby je Kazaška na podání neporazitelná, když první set zakončila čtyřmi esy. Pak Rybakina Swiatek znovu brejkla a ve druhém setu vedla 4-3.
Rybakina získala v úvodní sadě při svém prvním podání 79 procent bodů, což bylo výrazně více než Swiatekových 63 procent.
Rybakina si připsala vítězství v šesti z následujících sedmi zápasů poté, co ve druhém setu prohrávala 3:0. Ve druhém setu měla 11 vítězných a 9 efektivních chyb, zatímco Swiatek měla 6 vítězných a 8 efektivních chyb.
Jinde nasazená sedmnáctka Jelena Ostapenková postoupila poprvé v kariéře do čtvrtfinále Australian Open, když v neděli v Melbourne Parku zvítězila 7:5, 6:3 nad Američankou č. 7 Coco Gauffovou.
Lotyš, který ve své první kariéře skóroval 1:1 proti Goffovi v zápase, vyhrál za necelé dvě hodiny.
Vytvořila 30 jasných vítězů a získala 7 z 8 brejkových bodů, kterým čelila na cestě k důraznému vítězství. Oblíbený

READ  Wimbledon 2022, Cameron Nouri porazila Davida Goffina, Anase Jabera, Tatianu Mariovou, výsledky, skóre, zprávy, semifinále, video, nejdůležitější momenty