Vondroušová s Kvitovou vystoupily v přeplněnou neděli v Miami

Na Miami Open se propadla spousta českých talentů na okruhu WTA, šest jejich hráček se během čtrnácti dnů dostalo do třetího kola.

Shodou okolností bylo těchto šest žen všech ve spodní polovině losování, přičemž zápasy třetího kola byly na programu v neděli.

Jedna z těchto šesti Češek, 31. nasazená Marie Bouzková, bude hrát noční zápas proti nasazené dvojce Aryně Sabalenkové. Zde je návod, jak si v neděli vedli ostatní Češi (připravované aktualizace v průběhu dne):

[15] porazila Petru Kvitovou (Československo). [22] Donna Vekic (CRO), 6-4, 7-6 (3)

Ve střetu mezi 20 nejlepšími hráčkami na velkém kurtu se nasazená 12. Kvitová dostala přes 20. nasazenou Vekic za 1 hodinu 39 minut a pošesté v kariéře se dostala do osmifinále v Miami a popáté se jí to podařilo. odehrál posledních pět zápasů na turnaji.

Kvitová a Vekic udělali každý 19 nevynucených chyb, ale Kvitová anulovala celkový počet 19 vítěznými, zatímco Vekic 14. Každá hráčka dokázala perfektně proměnit všechny své brejkboly, ale rozdíl v neděli přinesl až brejk Kvitové v prvním setu.

Aktuálně nejlépe nasazená Češka Kvitová vede 4:1 nad Chorvatkou Vekic, přičemž tři z těchto čtyř vítězství přišla v zápasech třetího kola na Miami Open. Kvitová zde také porazila Vekiče na stejném turné v letech 2014 a 2019.

Kvitová, která hraje 99. turnaj WTA 1000 své kariéry, se v pondělí poprvé utká s kvalifikantkou Varvarou Gračevovou.

Markéta Vondroušová (CZE) v. [17] Karolína Plíšková (CZ) 6-1 6-2

V jediném dnešním souboji Češky potřebovala Vondroušová pouhých 52 minut na to, aby předstihla bývalou světovou jedničku Plíškovou. Plíšková svedla jednoduchý boj zády o zeď, ve druhém setu vyhrála oba přímé zápasy 5:0, ale jinak to byl pro Vondroušovou jednosměrný provoz.

READ  Komisař Rady Evropy pro lidská práva vyzývá český Senát, aby schválil odškodnění za nelegální sterilizace, konečné hlasování zítra

Finalistka Roland Garros z roku 2019, která byla loni po operaci zápěstí na šest měsíců mimo hru, Vondroušová se na obou letošních turnajích Sunshine Double dostala do poslední šestnáctky a pokračuje ve svém comebacku. Začátkem měsíce Vondroušová porazila v Indian Wells nasazenou čtyřku Onse Jabeura a poté podlehla krajance Karolíně Machové.

Sorana Cirstea (ROU) poražena. [Q] Karolína Muchová (ČR) 7-5, 6-1

Autor fotografie Matthew Stockman/Getty Images

Také rumunská Cerestia v neděli prodloužila vítězství nad Češkou Musovou. Muchová podávala první set za stavu 5:4, ale Cirsteaová v tomto zápase Češku rozdrtila, aby vyhrála za 91 minut a poprvé po 10 letech se dostala do poslední šestnáctky v Miami.

Přednosti: Cirstea def. Muchová

Cirsteaová se minulý týden v Indian Wells dostala do čtvrtfinále a tento měsíc porazila světovou čtyřku Caroline Garciaovou v Indian Wells i Miami. Toto rozrušení je prvním případem, kdy dvaatřicetiletá Cirsteaová vyhrála několik top 5 v jediné sezóně.

Cirsteaová se příště utká s Vondroušovou o její šanci dostat se po sobě do čtvrtfinále WTA 1000. Vondroušová vyhrála svůj první mítink na Australian Open 2021 ve dvou setech, ale Cirsteaová loni v Petrohradu třísetovým vítězstvím zápas vyrovnala.