Výsledky Czech Republic WorldSBK 2022

Gordon Ritchie | 29. července 2022

pátek

WorldSBK

Toprak Razgatlioglu (Bata Yamaha WorldSBK Team) měl nejrychlejší čas prvního dne závodu WorldSBK v Mostě v České republice – a byl rychlejší než starý rekord Superpole po nedávné první části okruhu. Jeho nejlepší je 1’31,506.

Vedení v posledním pátečním tréninku několikrát změnilo majitele a Scott Redding (BMW Motorrad WorldSBK Team) stále stoupal přes pódium v ​​Doningtonu a skončil celkově druhý v kombinovaném čase, 0,227 sekundy před Razgatliogluem.

Toprak Razgatlioglu to hodil bokem na nejlepší čas v Mostě.

Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing – Ducati) obsadil první místo, ale skončil třetí s nejrychlejším časem, jedno místo před lídrem šampionátu Alvarem Bautistou (Aruba.it Racing – Ducati).

Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) musel stavět na svém ranním čase, aby skončil celkově pátý.

Nejlepším nezávislým jezdcem byl Loris Baz (Bonovo Action BMW) na šestém místě, což dokazuje, jak moc se BMW v poslední době zlepšilo.

Andrea Locatelli (Bata Yamaha World SPK Team) dotáhl tovární motocykl na sedmé místo a Alex Luiz (Kawasaki Racing Team) osmý.

Garrettu Gerloffovi (GRT Yamaha) bylo devět a stejně jako Rea se musel spoléhat na ranní trénink, aby dosáhl svého osobního nejlepšího času.

Nováček Xavi Vierge (HRC Honda) skončil celkově desátý, po týmovém kolegovi Ikeru Lecuonovi (HRC Honda) se potýkal s rychlým vzestupem. Lecuoně stále patří 11. místo s nejrychlejším časem ve 25. poli.

Pozdní přivolání Peter Hickman (BMW Motorrad WorldSBK Team) a Ryan Vickers (TPR Kawasaki) skončili na 23. a 24. místě. Místní závodník Oliver Koenig (Orelac Racing VerdNatura Kawasaki) byl 21.