Výsledky Rolex 2021 24 – MotorSportsTalk

Philip Albuquerque dovedl Wayne Taylora č. 10 Acura DB k vítězství Rolexu 24 hodin v roce 2021 v Daytoně, s náskokem 4,704 sekundy před 48. Cadillacem.

Postupem času byla jedna věc jistá. Bude to rekordní závod.

Po 23 hodinách a 52 minutách vedl Acura s číslem 10 Wayna Taylora a vedl Chip Ganassi s číslem 01 za sekundu. Jeden tým má tři po sobě jdoucí vítězství. Řidič seděl za volantem druhého vozu a také soupeřil o své třetí vítězství v řadě poté, co ho Taylor na konci loňského roku propustil.

„Viděl jsem své (Van der Zande) oči v zrcadle,“ řekl Albuquerque po výstupu z auta. Byl na to velmi hladový, zvláště s celým příběhem – opustil Wayna Taylora pro jiný tým.

„Byl rozhodně rychlejší. Ale to je jedna věc, kterou je třeba dohnat, a ještě něco projít. Tvrdě tlačil. Měl jsem štěstí, že dostali díru.“

Jeden pro záznamy: Wayne Taylor vyhrává Rolex 24 potřetí v řadě

Wayne Taylor Racing se stal teprve druhým týmem, který vyhrál tři po sobě jdoucí hodiny Daytony, a připojil se k Chip Ganassi Racing od roku 2006 do roku 2008.

A Taylor nebyl jediným člověkem, který šel třikrát za sebou. Kamui Kobuyashi hledal své třetí po sobě jdoucí vítězství na svých prvních třech pokusech v klasické hře dvakrát po hodině poté, co byl vyřazen Taylorem.

Kromě Taylorova hattricku, který vytvořil rekord, byl v prvním kole stanoven další rekord pro většinu automobilů, když pět DPis dokončilo 807 kol.

Acura také zaznamenala své první veřejné vítězství.

Poté, co selhaly pneumatiky van der Zandi, došlo k dalšímu těsnému boji o druhé místo. Kobayashi v Mazdě č. 55 překonal v závěrečných kolech Harryho Tinknella a obsadil druhé místo. Mazda byla také na dobré cestě, aby získala své první všestranné vítězství.

READ  Barty se dostal do čtvrtfinále ve Stuttgartu

Jeden z Johnsonových poradců skončil potřetí dvakrát dvakrát na druhém místě. Zatím nevyhrál Brolux po dobu 24 hodin, ale přiblížil se v roce 2005 s Howardem Bossem (11 kol za vítězem Waynem Taylorem) a v roce 2008 s Bobem Stalingsem (dvě funkční období za Chip Janase)

Při svém prvním vystoupení na Rolex 24 a IMSA WeatherTech SportsCar dostal Chase Elliott známky neustálého zlepšování, ale jeho úsilí bylo zpomaleno mechanickým selháním. Problém s převodovkou způsobil, že Cadillac DPi 22 klesl na rychlost. Selhání však mělo stříbrnou podšívku Elliottovi bylo také umožněno na trati sedět za volantem na delší dobu. Elliott závod dokončil, dokončil svůj poslední úkol a skončil osm let.

VýsledekKliknutím sem zobrazíte obecné uspořádání dokončovacích prací a kliknutím sem rozdělíte třídu.

V LMP2

18. závod Era Motorsport ve složení Dwight Merriman, Kyle Tilly, Ryan Dalziel a Paul Loeb Chaten absolvoval 787 kol a porazil č. 8 Tower Motorsports. Merriman seděl za volantem v závěrečné etapě. Loni jsem skončil se stejným týmem třetí. V roce 2020 je Dalziel s konkurenčním Tower Motorsports a je čtvrtý ve své třídě.

V LMP3

Soused Riley Motorsports Robinson, Spencer Pigott, Stott Andrews a Oliver Asco s číslem 74 dokončili 757 kol a porazili Shauna Cheekyho Motorsports číslo 33 o 3 kola.

V GTLM

Antonio Garcia, Jordan Taylor a Nikki Katsberg vstup do č. 3 Corvette Racing dokončili 770 kol a porazili svou sestru č. 4 o 3 519 sekund, když Taylor za volantem prošel pole pod dámou. Tommy Milner řídil čtvrté auto, které řídili také Nick Tandy a Alexander Sims.

Po dokončení své mise Garcia opustil závod po osmi hodinách jízdy, protože měl pozitivní test na nový koronavirus (COVID-19). Garcia poslední úkol v autě přišel v 9 hodin ráno a způsobil, že tým tří jezdců závisel na tom, že zbývající závod dokončí závod.

READ  Kapverdy se stáhnou ze světa házené

V GTD

Mercedes č. 57 Winward Racing ve složení Russell Ward, Philip Ellis, Andy Dongy a Maru Engel dokončil 745 kol a překonal 75. Mercedes Sun Energy 1 o 16 329 sekund. Jednalo se o první vítězství všech čtyř řidičů v Rolexu, přičemž Kenny Habul za volantem vozu skončil druhý, když přešel pod extrémem.

Stejně jako u řady DPi skončilo také pět vozů ve stejném kole v kategorii GTD.