Witkowice vítězí na mistrovství světa ve fotbale 2022 České republiky ve čtyřhře

Byl to velmi úspěšný finálový den na Czech Witcovici Globe Cup. V chumutovské sportovní hale po napínavé akci zvítězily v obou kategoriích oba týmy Ostravy. Pro oba týmy to byl čtvrtý pohár.

Finále žen se odehrálo na prvním místě a jednalo se o souboj dvou nejlepších týmů české Estralje. V první třetině byly lepší Vítkovice, ale Chudov Cristiano Nejlepší brankář MS 2021 v Uppsale – zastavte všechny střely. Chudov se ve druhém poločase dokázal dostat do vedení; do 70 sekund Prontekirova A Keptová, z odskoku v přesilovce a skóroval. Dříve to byl důležitý gól Ferenčíková Pět minut třetí třetiny. Vitkovici pokračoval ve svém útoku napadáním Cristiana (nakonec zastavil 88,89 % všech střel), bylo to až v poslední čtvrtině zápasu, kdy Hsková Dokázal vstřelit nerozhodný výsledek. Zlatou sestavu Českého poháru musel určit až čas. Vítězný gól utkání vstřelila rychlou střelou kapitánka Ferenčíková. Pro 1. SC TEMPISH Vítkovice to byl první pohár dne.

Velmi napínavý byl i druhý zápas dat mezi Vitkovici a Spartou Praha ve finále mužů. Ostrava se dostala do vedení v závěrečných sekundách úvodní třetiny. Spartě se podařilo rychle vyrovnat, ale znovu se trefil Vitcovici a to bylo osm minut před koncem druhé půle, když byl brankářem. Beneš Možná udělal jedinou chybu (opustil brankovou klec, aby kopl do míče a netrefil míč), která by mohla vést k předčasnému rozhodnutí ve hře – Zobic A velmi snadno vstřelil ten důležitý gól dvěma góly v čele s Vitkoviči. Sparta hrála dobře, nikdy se nevzdávala a snažila se znovu a znovu vyrovnat. byla ogeli Kdo dal dva góly v přesilovce, ale Vítkovice rychle odpověděly dalším gólem na každý gól pražského městského celku. Pro Team 1. SC TEMPISH Vítkovice to byl druhý pohár dne, který zvítězil 6:4 nad AC Sparta Praha.