WTA Tour: Barbora Krejková postoupila do českého finále

Domácí favoritka Barbora Krejšíková se v nedělním finále Agile Open v Ostravě utká s nejlepším nasazeným Polkem Igou Swiatekem.

Nenasazená Kryžiková postoupila v sobotním semifinále k vítězství 3:6, 7:6 (4), 6:4 nad wimbledonskou šampionkou Elenou Rybakinou z Kazachstánu. Krijšíková se navzdory 17 es Rybakiny stala první českou hráčkou, která se ve tříleté historii turnaje dostala do finále.

Swiateková také ušla ve svém zápase proti Rusce Jekatěrině Alexandrovové, vyhrála 7-6 (5), 2-6, 6-4 za dvě hodiny a 38 minut. Swiateková v rozhodující sadě brejkla Alexandrovovou v sedmé hře, aby ovládla zápas.

Yasmine Fateh Monastir

Francouzská třetí nasazená Alize Cornetová postoupila do svého prvního finále v sezóně vítězstvím 6:4, 6:3 nad druhou Ruskou Veronikou Kudretovou v Tunisku.

Cornetová celý týden neztratila ani set a hledá svůj první titul od roku 2018. Využila 50 neúmyslných chyb Kudermetové, přičemž jich udělala jen 24.

Soupeřkou Cornetové je belgická pátá nasazená Elise Mertensová, která se také dostala do svého prvního finále v sezóně vítězstvím 6:4 a 6:0 nad Američankou Claire Liuovou. Mertensová v 72. minutě proměnila všech pět svých brejkbolů.

READ  Ocenění státníků z Lotyšska, Polska, České republiky a Slovinska v „Uličce odvahy“ v Kyjevě