Australian Open: Heather Watsonová vypadla v kvalifikaci na mistrovství 2023 | Novinky z tenisu

Australian Open: Heather Watsonová vypadla v kvalifikaci na mistrovství 2023 |  Novinky z tenisu

Nejznámější obětí Británie v kvalifikaci Australian Open byla Heather Watsonová, která ve svém prvním kole prohrála s Alionou Bolsovou.

Britská č. 5 Watsonová prohrála 7-6 (7-4), 6-3 v rukou své španělské rivalky, a její krajané Sunai Kartal a Paul Job také padli s neuspokojivými výsledky v Melbourne.

Kartal vzal Američanku Elisabeth Mandlikovou do tiebreaku poté, co se vrátil ve druhém setu, než prohrál 6-4 3-6 6-1.

Jubbův zápas proti Čechovi Daliboru Svrčinovi se nesl v podobném duchu poté, co donutil rozhodujícího, aby se nakonec podřídil 6-3 1-6 6-4.

Watsonová byla ve své první hře zlomená, aby zaostala, ale odpověděla v osmé hře úvodní sady a vynutila si tiebreak.

Bolsová však získala čtyři body v řadě, ujala se vedení 6:2 a ukončila set při třetí příležitosti po bekhendové chybě Britky.

Watsonová dobře zareagovala brejkem v úvodní části druhého setu, ale nezískala dva mečboly, protože byla hned lámána.

Bolsová se znovu prolomila a vedla 4:2, a přestože Britka prokázala spoustu drzosti ve snaze zlomit míč a pak donutit soupeřku k podání, podlehla porážce během hodiny a 47 minut.

Draper skrz, Evans a Edmund v Adelaide

Dan Evans byl vyřazen z Adelaide International 2, ale jeho kolega Brit Jack Draper byl ve svém úvodním zápase na turnaji úspěšnější.

Nasazený č. 5 Evans byl poražen 7-5, 7-5 americkým soupeřem Mackenzie McDonaldem.

Prohrál s ním 21letý Brit č. 2 Evans Draper, který porazil Itala Lorenza Sonega 6-4, 6-2.

obrázek:
Jack Draper se dostal do druhého kola v Adelaide

Srbský šestý nasazený Miomir Kecmanovic byl poražen Kylem Edmundem 6-4 7-5.

Adelaide International 2 je druhým ze souvislých turnajů ATP 250, které se budou konat ve městě, protože Novak Djokovič v neděli vyhrál první zápas.

READ  DP World Tour: Robert McIntyre se vrací hattrickem, když Sami Valimacki získal brzké vedení na Czech Masters | Golfové novinky

A v losování žen loňská vicemistryně Australian Open Danielle Collinsová naznačila, že by mohla být připravena na další závod na svém prvním letošním velkém turnaji, když zvítězila nad Karolínou Plíškovou 6:2, 6:4.

Američanka, rovněž semifinalistka v Melbourne Parku v roce 2019, se dostala do vedení 5:0, než česká bývalá světová jednička našla něco ze své kdysi skvělé hry a zkonsolidovala se na přestávku.

Desátá nasazená Collinsová však nevykolejila a proměnila svůj pátý setbol a získala úvodní segment, než Plíšková dvakrát ve druhém zlomila a pečetila vítězství.

Již dříve připomněla své kvality bývalá wimbledonská šampionka Petra Kvitová, když naštvala současnou úřadující šampionku All England Clubu Elenu Rybakinu 6-3 7-5, aby pokračovala ve svém vítězném startu do nové sezóny.

Finalistka Australian Open z roku 2019 skvěle podala a získala všechny tři brejkboly v soutěži a proměnila dva body a připravila zápas ve druhém kole s Američankou Shelby Rogersovou nebo Číňankou Chenwen Cheng.