Prezident Australian Open obhajuje datum turnaje v lednu

Auckland, Nový Zéland — Belgičan David Goffin vyřadil pátého nasazeného Alexandra Bublika z Kazachstánu 6-3, 6-4 v prvním kole ASB Tennis Classic v zápase, který přinesl pozoruhodný střet stylů.

Goffin, začínající hráč, který loni na antuce v Marrákeši vyhrál svůj sedmý titul ATP ve dvouhře, používal dotek a polohování k tomu, aby svého většího soupeře pohyboval po kurtu.

Bublík, který byl na 38. místě, 17 míst před Goffinem, předvedl výkonné podání, které často dosahovalo rychlosti kolem 220 kilometrů za hodinu (136 mph). Goffin to ale čtyřikrát zlomil, včetně mečbolu v desáté hře druhého setu.

Jeho údery byly ostré a často pracoval s Bublíkem zezadu, aby otevřel pole, než zasáhl vítěznou čáru.

„Jeho provozní tlak je úžasný, neustále kolem 220 (km/h), blízko čáry,“ řekl Goffin. „Takže jsem velmi spokojený s tím, jak jsem zpátky.

Třikrát nebo čtyřikrát jsem to zlomil. Nebylo to jednoduché, zvláště ve druhém, kdy začal odpalovat míč a byl zuřivější, aby byl brejk. Skončit první poločas za stavu 6:4, jsem velmi šťastný.“

Goven poprvé zlomil Bublika 4-3 v prvním setu a zápas zakončil perfektním forhendem inside-out na otevřeném kurtu.

Bublik pak ve třetí hře druhého setu zlomil Goffina, ale Goffin se zlomil a vyrovnal set na 3-3. Goffin vedl 5-3 s dalším brejkem a vytvořil set, ale Bublik si dal dva brejkboly a druhý proměnil.

Bublík vedl na začátku desáté směny 30:0, ale Goffin se bránil, aby se prolomil a dostal hru za 1 hodinu 13 sekund.

„Začíná opravdu dobře odpalovat míček a je velmi nebezpečný, když je uvolněný a vede 3:1,“ řekl Goffin. „Byl to rozhodující zápas (3-3) k vítězství.“

Goffin věří, že si z nedávné trofeje United v Austrálii odnesl nějaký impuls, i když se Belgii na turnaji nedařilo.

READ  Přesun na hostování je pro hráče Fulhamu Luka Harrise „dalším krokem“.

„Se svou zemí jsem měl dva velmi těžké zápasy,“ řekl. „Nebylo to jednoduché. Odehrál jsem tam několik dobrých zápasů a myslím si, že jsem na tento turnaj připraven. První vítězství tady je dobrý začátek a jsem šťastný, tak v tom pokračuj.“

Předtím Francouz Constant Lestien porazil Argentince Pedra Cachina 6:1, 6:3.