Billie Jean King Cup: Laila Fernandez září, Kanada porazila Itálii 2:0 a poprvé vyhrála turnaj | Tenisové novinky

Billie Jean King Cup: Laila Fernandez září, Kanada porazila Itálii 2:0 a poprvé vyhrála turnaj |  Tenisové novinky

Kanada se zapsala do historie, když byla po porážce Itálie poprvé korunována šampionem Billie Jean King Cupu. Marina Stakosek porazila Martinu Trevisanovou 7-5, 6-3, poté Leila Fernandez porazila v Seville Yasmine Paolini 6-2, 6-3.

19:22, Spojené království, neděle 12. listopadu 2023

Leila Fernandezová dovedla Kanadu k jejímu prvnímu titulu v Billie Jean King Cupu, když vstřelila rozhodující bod při výhře 2:0 nad Itálií v Seville.

Bývalá vicemistryně US Open si udržela úžasnou formu po celý týden, když porazila Yasmine Paoliniovou 6-2, 6-3.

Poté, co 21letý hráč získal bod utkání, kanadský tým bouřlivě slavil na hřišti před jásajícími fanoušky.

obrázek:
Vítězný bod pro Kanadu získala Laila Fernandezová

„Nevím, co říct,“ řekla kapitánka Kanady Heidi El Tabakh. „Jsem tak hrdý na tento tým, tyhle dívky jsou úžasné. Je to splněný sen.“

Teenagerka Marina Stakosik již dříve dostala Kanadu na dohled slávy díky ohromujícímu vítězství nad Martinou Trevisanovou. 18letý hráč, který se ve světovém žebříčku umístil na 258. místě, předvedl nervózní výkon a zvítězil 7-5, 6-3 nad soupeřem na 43. místě.

obrázek:
Marina Stakosik si připsala emotivní vítězství, aby mohla Kanadu začít vítězně

Právě když bylo vítězství na dosah, Stakosic zakolísala a promarnila čtyři mečboly, když podávala Trevisanovi za stavu 2:5, ale pokrčila zklamáním a vyhrála další hru na podání, aby střetnutí zakončila silným forhendovým vítězem.

„Jsem velmi šťastná a poctěná, že mohu tento týden hrát. Byl to nejlepší týden mého života,“ řekla Stakošicová, která letos neodehrála jediný zápas v hlavním losu WTA.

Poté se přesunula k Fernandezové, která si připsala čtvrté vítězství ve dvouhře v týdnu, když porazila Paoliniho.

READ  Jesper Vikman bude hrát za Vancouver Giants - Surrey Now -Leader

Fernandezová předvedla hrdinství předchozí den proti České republice, když porazila wimbledonskou šampionku Marketu Vondroušovou a udržela Kanadu v semifinále. než se spojila s Gabriellou Dabrowski a zdvojnásobila vítězství.

Kanadský tým obdrží 1,96 milionu liber [$2.4m] v prize money – rekord v ženské týmové akci dříve známé jako Fed Cup. Byla jim také předána trofej, zatímco členové týmu obdrželi modré bundy, jaké milovala Billie Jean Kingová, která se zúčastnila finále.

Tím je završeno pozoruhodné double pro Kanadu, která byla loni poprvé také vítězi Davis Cupu.