Carlos Alcaraz postupuje do třetího kola Miami Open

24. března 2023;  Miami, Florida, Spojené státy americké;  Carlos Alcaraz (ESP) stojí na kurtu mezi zápasy proti Facundu Bagnesovi (ARG) (není na obrázku) v pátý den Miami Open v Hard Rock Areně.  Povinný kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

24. března 2023; Miami, Florida, Spojené státy americké; Carlos Alcaraz (ESP) stojí na kurtu mezi zápasy proti Facundu Bagnesovi (ARG) (není na obrázku) v pátý den Miami Open v Hard Rock Areně. Povinný kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Obhájce titulu Carlos Alcaraz se kvalifikoval do třetího kola Miami Open tím, že v pátek porazil Argentince Facundo Bagnese 6:0, 6:2, zatímco Kanaďanka Bianca Andreescuová porazila řeckou sedmou nasazenou Marii Sakkariovou a dostala se do osmifinále.

Nejlepší španělský nasazený hráč, který chtěl podpořit své vítězství v Indian Wells titulem v Miami, aby dokončil kýžený „Sunshine Double“, se sotva zapotil, protože Bagnis prostě nebyl schopen držet krok s všestranností Alcarazovy hry.

„Byl to perfektní začátek a cítím se na tento turnaj připravený,“ řekl Alcaraz.

Alcaraz pracoval na všem, když prošel prvním setem za 24 minut, než Bagnis náhle projevil známky života, když se vrátil z přestávky a vyrovnal druhý set na 2-2.

Ale Bagnisův odpor se ukázal jako krátkodobý, protože Alcaraz rychle znovu potvrdil svou autoritu, když si upevnil brejk a dostal se do vedení 4-2 a nikdy se neohlédl.

Alcaraz, který v Indian Wells neztratil ani set, musí udržet titul v Miami, aby zůstal před Novakem Djokovičem a udržel si první místo v tabulce.

Ve večerní části rozdrtil Japonec Taro Daniel, světovou patnáctku, Alexander Zverev 6:0, 6:4, aby se poprvé kvalifikoval do třetího kola turnaje.

Zverev nebyl zdaleka nejlepší a v odvetných zápasech vypadal ztraceně, nevynutil si brejk proti Danielovi.

Daniel tento měsíc také porazil Itala Mattea Berrettiniho v Indian Wells a příští den se utká s Emilem Russoforim poté, co Fin dnes porazil španělského 22. nasazeného Roberta Bautistu Aguta 6-4 7-6(5).

Dalšími vítězi mužských týmů jsou Andrei Rublev, Taylor Fritz, Janik Sinner a Denis Shapovalov.

READ  Ex-český premiér mezi 23 hráči porazil Kerala GM SL Narayanana na simultánním šachovém turnaji v Praze

Andreescu postupuje

24. března 2023; Miami, Florida, Spojené státy americké; Bianca Andreescu (CAN) trefuje forhend proti Marii Sakkari (GRE) (není na obrázku) v pátý den Miami Open na Hard Rock Course. Povinný kredit: Geoff Burke-USA TODAY Sports

Andreescuová (22), kterou v posledních letech sužují zranění a úrovně a hledá svůj první titul od vítězství na US Open 2019, upřela Sakkari jakoukoli šanci najít svůj rytmus, když bojovala s vítězstvím 5-7 6,3 6-4. za tři hodiny..

„Je to jen další krok, jak získat zpět mou důvěru,“ řekl Andreescu novinářům. „Cítím se na kurtu opravdu dobře. Snažím se být tak statečný, jak jen mohu být.“

„Není to vždy snadné, ale mám pocit, že se tam dostávám.“

Sakkari dostal v prvním setu navrch kluzkou přihrávkou, aby prolomil Andreescu a dostal se do vedení 4-3, ale nedokázal udržet podání v další hře, přestože vedl 40-0, když Kanaďan bojoval zpět na úroveň 4-4.

Andreescuová zachránila dva brejkboly, kterým čelila v dalším zápase, aby postoupila, ale Sakkariová držela podání poté, co skončila 15-30 a vzala si další přestávku, než ukončila 63minutovou sadu podání forhendem po lajně.

Kanaďanka se držela a otevřela druhý set a pak zapnula brejk, aby vedla 4-1 na cestě k rozhodnutí, kde se chopila dvojitého brejku a vedla dalších 4-1, kterého se nevzdala.

Andreescuová se příště střetne s tenisovou šampionkou Australian Open 2020 Sofií Keninovou, která porazila 28. nasazenou Ukrajinku Anelinu Kalininovou 6:3, 6:4.

Pod záři reflektorů získala druhá nasazená Aryna Sabalenková 24 ze svých posledních 27 bodů, aby předvedla Shelby Rogers 6-4 6-3 a jako další se utká s Češkou Marií Bouzkovou.

V dalších zápasech žen překvapila Varvara Gracheva světovou pětku Anas Jaber 6-2, 6-2, aby dosáhla největšího vítězství ve své kariéře, zatímco francouzská pátá nasazená Caroline Garciaová prohrála 6-2, 6-3 s Rumunkou Soranou Cersteaovou.