Česká republika a Finsko hrají o bronzovou medaili na mistrovství světa juniorů na TSN

Česko a Finsko se snaží, aby ze Švédska neodešly s prázdnou, když budou hrát o bronz v pátek na mistrovství světa juniorů.

Sledujte Česko vs. Finsko o bronzovou medaili živě v 9:00 ET/6:00 PT na TSN1/4, TSN.ca a aplikaci TSN.

Český tým vstupuje do zápasu o bronz po čtvrteční prohře se Švédskem 5:2 v semifinále.

Útočník Matias Milovski a obránce Tomáš Cibulka vstřelili dva góly České republice, když vstupovali do třetí třetiny za nerozhodného stavu 2:2.

Švédsko však v posledním framu vstřelilo tři nezodpovězené góly, aby dosáhlo vítězství.

Brankář Michael Hrabal udělal ve ztrátě 26 z 31 zastávek. Arizona Coyotes mají zatím na turnaji tři výhry s 0,887 procentem úspěšnosti a 3,14 góly proti průměru.

Nejlepší volba draftu Buffalo Sabres Jerry Kulic vede tým ve skórování se čtyřmi góly a osmi body, zatímco Milowski má jeden gól a osm bodů.

Česká republika skončila ve skupině B třetí s bilancí 2-0-1-1 a ve čtvrtfinále porazila Kanadu 3-2.

Češi vybojovali na loňském ročníku mistrovství světa juniorů v Halifaxu stříbro a poprvé od zisku zlatých po sobě jdoucích v letech 2000 a 2001 usilují o vzájemné medaile.

Finsko vstupuje do zápasu o bronz po srdcervoucí prohře 3:2 se Spojenými státy ve čtvrtek v semifinále.

Finové po první třetině vyskočili do vedení 2:0 díky brzkým gólům Uiva Keskinena z Columbus Blue Jackets a Rasmuse Kumpulainena z Minnesoty Wild.

USA se vrátily do druhého poločasu dvěma nezodpovězenými góly, které vstřelili Jimmy Snuggerud a Will Smith a vyrovnali zápas.

Utkání pokračovalo až do konce třetí třetiny, kdy Cutter Gauthier z Philadelphie Flyers skóroval v přesilové hře a zajistil tak USA vedení, které už nikdy nevzdají.

Niklas Cocu prohrál poté, co zastavil 27 z 30 ran. Seattle Kraken má zatím v turnaji jedno vítězství s 0,889 procentem úspěšnosti a 3,31 GAA.

READ  26. dubna 1929: Promítání prvního českého „talkie“ filmu v Ústí nad Labem

Kapitán Jiří Lasila vede Finsko v bodování během turnaje se třemi góly a sedmi body, útočník Kasper Haltunen má tři góly a šest bodů.

Finsko skončilo ve skupině A třetí s bilancí 1-1-0-2 a ve čtvrtfinále porazilo Slovensko 3-2 v prodloužení.

Finové získali další medaili na mistrovství světa juniorů, když získali stříbro na šampionátu v roce 2022 v Edmontonu a snaží se o čtvrtou medaili za šest let