Česká republika poráží Kanadu na mistrovství světa juniorů

Jacob Stankel ze St. Louis Blues vstřelil svůj druhý gól v zápase, když do konce třetí třetiny zbývalo 11,7 sekundy, když Česká republika porazila Kanadu 3:2 ve čtvrtfinále IIHF World Junior Hockey Championship, čímž úžasně vyřadila jednoho z favoritů turnaje. móda.

Další branku Čechů vstřelil Tomáš Cibulka.

Brankář Arizony Coyotes Michael Hrabal zastavil 28 ze 30 střel na branku, když Češi vyhráli. Za Čechy odehrál všech pět zápasů s úspěšností 89,8.

Prohra ukončila kariéru pětice nejlepších vyhlídek Coyotes Conora Geekieho a Maverica Lamoureuxe. Giki má na kontě dva góly a asistenci v pěti zápasech, zatímco Lamoureux má za Kanadu gól a dvě asistence.

Kanada vyhrála každé z předchozích dvou mistrovství světa juniorů a tři z posledních čtyř šampionátů.

Finsko porazilo Slovensko 4:3 v prodloužení a také se kvalifikovalo do semifinále mistrovství do 20 let. Spojené státy se utkaly s Lotyšskem a v druhém čtvrtfinálovém utkání se mělo utkat hostitelské Švédsko se Švýcarskem.

Švéd Melker Thielen z Arizony dvakrát nastoupil ve čtyřech zápasech za Švédsko. Dal čtyři góly ze 44 střel (90,9 procenta úspěšnosti).

K tomuto příběhu přispěla agentura Associated Press.