Dusivá obrana pomáhá ženám UTEP vyhrát zahájení sezóny proti Western NM

Hraje

Druhý stint Keithy Adamsové na UTEP začal způsobem, který se stal běžným v její první jízdě: výhrou zajištěnou silnou obrana proti obratu, po níž následovala její hra na odraz.

Hráli bez hvězdné centr Jane Asende, v poslední den protokolu o otřesu mozku, Miners provedli 25 obratů a udrželi západní Nové Mexiko na 26% střelbě v prvních třech čtvrtletích, protože šli drát na drát v úvodní sezóně 75- 58 výhra.

více: Coosa ženské basketbalové pořadí

Co říkali

„Je skvělý pocit být zpět, o tom není pochyb,“ řekla Adamsová ve svém prvním zápase v Don Haskins Center od konce sezóny 2016-17. „Je to krásná aréna a pro mě je to domov.

„Je to skvělý pocit, naši fanoušci jsou skvělí, lidé jsou skvělí, opravdu to tam cítíte. Mám velké štěstí, že jsem zpátky na tréninku na místě, které naprosto miluji.“

Zápas znamenal návrat i pro Mahriho Petryho, který kvůli otřesu mozku a jeho následkům vynechal všechny zápasy kromě prvního a půl zápasu loňské sezóny. Vedla čtyři hráče ve dvouciferných číslech s 16 body poté, co většinu prvního poločasu vynechala s fauly.

„Po celou dobu jsem opakoval: ‚Dej tomu všechno, co máš‘,“ řekl Petrie. „Byl jsem připraven jít.“

Jedním z nejvíce povzbudivých aspektů hry byl výkon prvňáčky Luisy Federové, která nastoupila místo Asende (Asende má být k dispozici v sobotu). Získala 13 bodů při střelbě 6 z 10.

Hráčka českého původu Federová po svém prvním zápase v Americe řekla: „Mám štěstí, že tu mohu hrát před těmito fanoušky. Bylo to úžasné.“

Jak to šlo?

Oblasti zájmu UTEP byly odskoky a trestné hody. Western New Mexico State přeskočil Miners 40-35, přičemž šest útočných doskoků Erin Wilsonové bylo jediným světlým bodem pro UTEP v této oblasti.

READ  Lewandowski nasměroval Bayern Mnichov k vítězství nad Dortmundem a posunul se o čtyři body pryč

Miners udělali 12 z 21 trestných hodů.

„Příští tři dny budeme střílet hodně trestných hodů,“ řekl Adams. „Musíme cítit naléhavost zotavení.“

K Petry a Federové se ve dvojciferných číslech přidali Adele Tuck, která měla 10 bodů a sedm doskoků, a Wilson, který nasbíral 14 bodů s těmito šesti útočnými deskami.

Nejlepší čtvrtina Miners byla třetí čtvrtina, kdy překonali WNMU 22-12 a ve čtvrté čtvrtině se dostali do vedení 51-33. West ve čtvrté čtvrtině překonal Miners 25:24.

„Myslím, že třetí čtvrtletí bylo docela dobré,“ řekl Adams. „S naší pastí jsme změnili tempo.“

další

Miners se vrací do akce v sobotu odpoledne proti Missouri-Kansas City v Don Haskins Center. Vyhlášení je stanoveno na 16:00

Brett Bloomquist je k dispozici na čísle 915-546-6359; [email protected]; BrettBlomquist na Twitteru.