Finále WTA Phillip Island pro Andresco ještě nikdy nebylo

Ztráta Severní Ameriky byla v semifinále na Phillip Island Cupu, kdy oba favorizovaní Bianca Andreescu a Daniel Collins podlehli evropským cizincům.

Rozhodujícím zápasem bude pátek mezi Mary Bozkovou a Darií Kasatkinovou po překvapivém vítězství dua.

Božková absolvovala mnoho soutěží s Andreescuem, šampiónem US Open v Kanadě 2019, když vyhrála 6-7 (11-9) 6-2, 7-5.

V napínavém prvním setu potřebovala osmá osiva Andreescuová čtyři setpointy, aby překročila sérii, čímž si jednu ze sebe zachránila za hodinu a 23 minutovou ságu.

Češi ale upřeli oči na druhé a Andreescu zachytil podání pouze jednou ze čtyř pokusů.

Andreescu vedla v posledním setu 4: 2, ale poslání druhého semene bylo opět zklamáním, protože dvakrát přerušila dodávku zápasu.

Američan Collins byl také favoritem proti 75. světové Kasatkině, ale ani osmé místo nemohlo tuto práci zvládnout.

Finalisté propadli do semifinále Australian Open 2009 6-2, 6-7 (8-6), 6-1.

A přesto, že pětkrát prohrála, získala podivný druhý set, ale v rozhodujícím setu se vzdala Češce.

Bývalá světová jednička 10 Bozkova a Kasatkina se v loňském roce v kvalifikaci na Ostravské mistrovství potkali jen jednou a Kasatkina vyhrála tři těsné sety.

READ  Antonio Conte žádá Tottenham, aby podepsal speciálně navržený český klenot v hodnotě 25 milionů eur v italské lize