Ford, Cheeky Line drží Carolinu k vítězství v prvním zápase

5. května 2023 – Tisková zpráva Federální hokejové ligy (FPHL) – Carolina Thunderbirds

WINSTON-SALEM a NC-Gus Ford spolu s četnými příspěvky od Čechů a silnějšími góly Grega Husseyho byly perfektní kombinací k vítězství 6:2 Carolina Thunderbirds v 1. hře finále Commissioner’s Cup 2023.

Danbury Hat Tricks kontrolovali v první polovině první třetiny hodně tempa a ujali se vedení 1:0 gólem Brendana Sheehana.

Tříminutové natahování v úvodním framu otočilo celý zápas na hlavu.

Ford našel mezeru mezi ramenem Briana Wilsona a břevnem a v 16:27 vrátil domů jednu z nejzlomyslnějších střel zápěstím v poslední době od první, která vyrovnala zápas na 1. MVP ligy se tam nehrálo. Ford potlačil další homerun o pouhou 1 minutu a 22 sekund později a zajistil Thunderbirds definitivní vedení.

Česká lajna ovládla držení míče v poslední minutě prvního utkání a Petr Panaxek vstřelil svůj osmý gól v play off s pouhými 2,8 sekundami do konce úvodní třetiny na 3:1 Thunderbirds. Pro Danburyho to byl bolestný cíl a Carolina se nikdy neohlédla.

Hat Tricks proběhly zbývajících 40 minut hry, ale Greg Hussey se znovu postavil za Thunderbirds, kteří zastavili 39 ze 41 střel Danburyho.

Jan Salák pokračoval ve vedení Karoliny pro nejlepšího střelce, když zakroužil ránu zápěstím do druhé sítě. O necelé tři minuty později nasadil Jerry Bistoka mušku v rukavici do vysoké jamky a uřízl domácímu puku a dostal Thunderbirds do vedení 5–2. Pozdní prázdný netter od Lucase Roea uzavřel dohodu.

Thunderbirds vedou 1:0 v sérii do posledního domácího zápasu sezóny zítra večer. Puck drop je nastaven na 6:05 a vstupenky jsou k dispozici na carolinathunderbirds.com a v Annex Box Office.

READ  Recenze adventistů online ADRA poskytuje pomoc poté, co cyklón pustoší české vesnice

• Diskutujte o tomto příběhu na nástěnce Federal Prospects Hockey League…

Názory vyjádřené v tomto prohlášení jsou názory vydávající organizace a nemusí nutně odrážet myšlenky nebo názory OurSports Central nebo jejích zaměstnanců.