Lozano vedl, Garcia odstoupil z 53. Velké ceny v ČR

Jennifer Lozano vyhrála pátek 5. května 2023 a postoupila do semifinále 53. Grand Prix v Ústí-Labem v České republice.

S laskavým svolením / USA Box

Zatímco oba se měli utkat ve čtvrtfinále v pátek 5. května, Laredo Emilio Garcia a Jennifer Lozano na 53. Grand Prix v Ústí nad Labem nebojovali o US Boxing High Performance Tea. García byl nucen se stáhnout, zatímco Lozano postupoval cestou.

Lozano dostal bye v úvodním kole a měl se utkat s Francouzkou Wassila Lakhediri, ale odstoupil. Lozano postupuje do semifinále na druhý turnaj v řadě. Nashledanou v semifinále před třemi týdny na 41. ročníku GeeBee Championships v Helsinkách ve Finsku, kde prohrála s Ukrajinkou Taťanou Koppovou a skončila s bronzovou medailí.

Pokusí se o své první vítězství s týmem USA Boxing High Performance Team a získá svůj první zápas na turnaji, když se v sobotu utká v semifinále. Lozano se utká s vítězkou pátečního souboje mezi Polkou Natalií Roque a Irkou Dinou Morehouse. Pokud se Lozano dostane do šampionátu, je pravděpodobné, že se vrátí s Kopem, který je na druhé straně držáku.

Garcia ve čtvrtek jednomyslně zvítězil nad Norem Seyedem Kazemim a ve čtvrtfinále se utkal s Petrem Novakem z České republiky. Garciaová však musela z turnaje odstoupit kvůli zranění ramene.

Čtvrtečním vítězstvím se Garcia zlepšil na 10-1 na třech letošních mezinárodních turnajích a všechna jeho vítězství přišla jednomyslným rozhodnutím. Jedinou ztrátu utrpěl děleným rozhodnutím v 74y Strandja Championships v Sofii v Bulharsku v únoru, kde si odvezl domů bronzovou medaili, když vyhrál turnaj o tři týdny dříve na GeeBee Championships.

Garciova rodina se o zranění vyjádřila v pátek na sociálních sítích zveřejněním na facebookové stránce Baby Joey’s Boxing Club.

„Emilio, doufám, že během této doby odpočinku a zotavení najdeš sílu a uzdravení,“ řekli. „Milujeme tě a podporujeme tě na 100% v tom, že tvoje pohoda je to nejdůležitější. Doufám, že najdeš útěchu v tom, že jsi ze sebe vydal to nejlepší.“