Hurikány se vracejí z východu Covid-19, aby svrhly Lightning v SZ

Druhý pokus Carolina Hurricanes zahájit sezónu zahájil ve čtvrtek dramatický start po neočekávaném propouštění kvůli obavám z koronaviru.

Martin Nicas zaznamenal 72 sekund v prodloužení, aby zlomil bezgólovou remízu, když Hurricanes porazily Stanley Cup vládnoucí Tampa Bay Lightning 1: 0 v prvním zápase Hurricanes za 10 dní.

Carolina v této sezóně odehrála pouze čtyři zápasy, protože půl tuctu jejích hráčů bylo zařazeno na nedostupný seznam Covid-19.

„Bylo to, jako by sezóna začala znovu,“ řekl útočník Jordan Stahl. „Byl to zvláštní pocit, dostat se do zápasu. (Trenér Ruud Brend Amor) odvedl dobrou práci, když se ujistil, že jsme byli v útoku, abychom je okamžitě pronásledovali.“

Brankář Peter Marazick byl uzamčen zastavením 32 střel od Hurricanes, kteří odehráli svůj první zápas od vítězství nad Nashville 18. ledna.

Tento týden jsou zpět v tréninku a navzdory absenci hlavních hráčů se při jejich domácím otevření mohou objevit problémy s hloubkou a úpravou, kterých se Brendamore obával.

Brankář Tampy Andrei Vasilievsky zachránil 34 míčů, ale to nestačilo, protože kapitán Stahl se rozbil na dvě branky a poslal měkkou přihrávku českému Nikasovi, který ji v horní polovině sítě přestřelil přes nohu Vasilievského. Byl to Nikasův první gól v této sezóně.

Staal byl prvním hráčem, který vypadl ze soupisky Covid-19, a zúčastnil se prvního úplného tréninku týmu v úterý.

Tento týden bylo na seznamu pět hráčů uvedených na seznamu Covid-19 v den odložení Nashvillu, včetně týmů Teofu Terravainen, Jordan Martinock, Warren Vojili a obránce Jacob Slavin. Na seznamu byl také útočník Jessper Fast, který mimo sezónu podepsal smlouvu s New York Rangers.

Nedostatek mrtvol poskytl Brendamore příležitost dát některým mladým hráčům čas navíc, včetně kanadského útočníka Stephena Laurentze, který debutoval v National Hockey League a hrál 14 minut.

READ  What does the 2020-21 college football schedule look like?

Sheldon Ribal debutoval v sezóně nehynoucí a předtím hrál za Los Angeles Kings pouze v sedmi zápasech NHL.