RB Leipzig 0-5 Liverpool: Darwin Nunez vstřelil čtyři góly ve druhém poločase a otevřel účet Reds | fotbalové zprávy

RB Leipzig 0-5 Liverpool: Darwin Nunez vstřelil čtyři góly ve druhém poločase a otevřel účet Reds |  fotbalové zprávy

Liverpoolský rekordman Darwin Nunez, který stojí 85 milionů liber, otevřel svůj účet pro svůj nový tým vstřelením čtyř gólů ve druhém poločase, aby pomohl Reds porazit RB Lipsko 5:0 v předsezónním přátelském utkání v Red Bull Areně.

Nunez, který se na Anfield přestěhoval z Benficy na začátku letošního léta, začal zápas z lavičky s trenérem Liverpoolu Jurgenem Kloppem, který se rozhodl pro silný startovní kádr, protože pokračoval v předsezónní přípravě.

Poté, co Mohamed Salah zajistil svému týmu v prvním poločase vedení dobrým brzkým koncem, se to po prvním poločase stalo Nunezovou show, protože uruguayský útočník ve 20. minutě vstřelil hattrick, než zakončil nezapomenutelný zápas. Gólem z poslední minuty si hosté vyrazili za pohodlným vítězstvím.

Jak Nunez otevřel svůj účet v Liverpoolu

obrázek:
Thiago Alcantara zahajuje zápas s Liverpoolem

S novou sezónou Premier League zbývají pouhé dva týdny a na obzoru se blíží střet s mistrovským Manchesterem City v Community Shield. Klopp začal s tím, co by mohlo být považováno za jeho první volbu v německé základní sestavě, a dosáhl zisku. když pro své hráče vyráběl naleštěný displej.

Se zlepšujícími se kondicemi s každým výjezdem to vypadalo spíše jako Liverpoolský tým, který jsme viděli v jejich rekordním tažení v minulé sezóně, než tým, který před deseti dny v Bangkoku ponížil soupeř Manchester United 4:0.

Hosté se pak ujali vedení o pouhých osm minut později, když Lipsko udělalo nepořádek při odklízení míče a umožnilo Roberto Firmino nahnat Salaha do branky, přičemž útočník se nemýlil s vynikajícím bočním kopem do sítě. Levý dolní roh branky.

Mohamed Salah slaví s Robertem Firminem poté, co skóroval proti RB Leipzig
obrázek:
Liverpoolský Mohamed Salah slaví s Robertem Firminem poté, co skóroval proti RB Lipsko

Oba týmy měly možnost přidat do skóre v prvním poločase, protože Adrian – kryl zraněného Alissona – se v prvním poločase odmlčel, aby odmítl Cristobera Nkunka, než představil Nuneze jako centrálního útočníka Firmina. O přestávce.

READ  Australian Open, den 8: Rafa Nadal projde testem Fabia Fogniniho v brilantních barvách a místní superstar Ash Party zametá kolem posledních osmi | Zprávy

A trvalo pouhé tři minuty, než útočník sklouzl ze značky svého nového týmu, když Luis Diaz byl vyveden z pokutového území brankářem domácího týmu, aby byl nařízen pokutový kop, přičemž Salah přenesl zodpovědnost za pokutové kopy na svůj nový tým. partnerem ve stávce.

Novinky týmu

Trenér Liverpoolu Jurgen Klopp se rozhodl pro dobře vypadající základní sestavu, protože předsezónní přípravy jeho týmu se zrychlují.

Němec šel se svou první volbou s obrannou čtyřkou, zatímco Adrian nadále zastupoval v brance zraněného Alissona.

Mezitím tam byl tříčlenný záložník ve složení Fabinho, Naby Keita a Thiago Alcantara jako kapitán Jordan Henderson spadl z lavičky, Luiz Diaz a Mo Salah na obou stranách Roberto Firmino jako střední útočník.

Reds však zůstali nezraněni jako Alex Oxlade-Chamberlain a Diogo Jota.

Nunez nepromeškal penaltu, přestože Janis Blaswich odhadl správnou cestu a dostal ruku na jeho střelu, než přidal o tři minuty později sekundu.

Thiago Alcantara udělal zpočátku dobře, když s nataženou nohou získal míč hluboko do poloviny Lipska, než Trent Alexander-Arnold Nunez trefil jemnou střelu ze vzdálenější tyče uruguayského útočníka.

Christopher Nkunko v zápase proti Liverpoolu
obrázek:

V polovině druhé půle dokonal 23letý hráč hattrick skutečným gólem lovce ze šesti yardů, když se dotkl křížku Harveyho Elliotta z pravého křídla, když ho smetli všichni jeho spoluhráči.

Tam však nový muž nedokončil, a když zápas šel do poslední minuty, jeho kolega Fabio Carvalho sprintoval dopředu a vypálil útočníka po levé straně, než si jeho nájezd nějak našel cestu přes Blaswich. završit nezapomenutelnou noc. Nejdražší hráč v historii Liverpoolu.

Klopp: Otevření Pandořiny skříňky Nunezovi

Nunez vypadal po celou dobu svého vzhledu sebejistě
obrázek:

Jurgen Klopp oslavoval „dokonalou noc“ pro novou posilu Darwina Nuneze…

„V prvním poločase byly dobré momenty, méně kvalitní momenty, málo pohybu, musíme si zvyknout, jak těžké je hrát 50, 60, 70 minut – a na konci 90 nebo 120. Lidské tělo je jako že si na to musíte znovu zvyknout.

READ  Nevyrovnanými výhrami nad Maďarskem Češi porazili Kanadu 5:1 ve smíšené čtyřhře

„Když jsme se trochu trápili, vždy to bylo po tříminutové přestávce, hráli jsme znovu fotbal, pak jsme si dali hlubokou pauzu a zase hráli fotbal. A chtěl jsem být na sebe náročnější, překonat ten bod, sezónu a pohybovat více, myslím, že jsme to udělali. Druhá polovina jasně přišla. Hind, Millie – oba byli velmi živí.

Marcel Halstenberg se zabývá Salahem
obrázek:

„Hindu najednou, když mu bylo osm, se vrátil a vytvořili jsme si šance. Pak dal Mo Darwin penaltu a Darwin, Pandořina skříňka byla otevřená. Tohle je pro něj samozřejmě perfektní noc.“

„Vždy si myslíme, že když zaplatíte hodně peněz, hráči nepocítí žádný tlak nebo cokoli jiného. Všichni jsou to úplně normální lidské bytosti a první dotek není dokonalý a pak najednou… tato generace hráčů čte sociální sítě , což není opravdu chytré, ale oni ano.

„Najednou spěcháš a tyhle věci. To je nejlepší způsob, jak zastavit všechny tyhle diskuse. Je to jiný útočník než to, co máme my nebo co máme my, ale je opravdu dobrý.“

Analýza: Nunez dorazil do Liverpoolu

Ben Grounds ve Sky Sports:

Jurgen Klopp seděl na kbelíku se zkříženýma nohama v jednu chvíli během druhého poločasu, když se podíval po levé postranní čáře v Red Bull Areně a byl by spokojený s tím, co viděl.

Sledujte Jurgena Kloppa v Red Bull Areně
obrázek:

„Ví, že příští sezonu, dokonce i po odchodu Sadia Maneho, bude každý týden čelit velké bolesti hlavy výběru. Penny na myšlenky Roberta Firmina, jehož náhradník v prvním poločase vstřelil hattrick v první poločas, jel 23 minut.

Darwin Nunez dorazil do Liverpoolu a prohlásil, že způsob, jakým si dokážete představit, bude běhat mráz po zádech obráncům Premier League.

Darwin Nunez slaví hattrick proti RB Lipsko
obrázek:

RB Lipsko, jak tomu často bylo proti týmům o třídu nad nimi, určitě otevřelo dveře Uruguayi – ale Klopp bude rád, že jeho nový hvězdný útočník funguje.

READ  Kontaveitová poráží Krejčíkovou v úvodním zápase finále WTA

„Němce stejně povzbudí cameo Fabia Carvalha, který se dobře spojil s Kostasem Tsemkasem na blízko. Jeho výkon si zasloužil korunovat gólem, ale je to jeho včasná přihrávka, která umožní Nunezovi přidat svůj Čtvrtý a pátý pro Liverpool.

„Joe Gomez byl také konzistentní ve středu obrany, když byl povolán, zatímco Adrian dobře zachránil zápas v rovnováze 1:0, aby v prvním poločase popřel Christophera Nkunku.“

Co bude dál?

Předsezónní přípravy Liverpoolu pokračují, když se ve středu 27. července utká v Red Bull Arena Salzburg se Salcburkem, zápas začne v 19 hodin.