Kontaveitová poráží Krejčíkovou v úvodním zápase finále WTA

GUADALAGARA, Mexiko (AFP) – Annette Kontaveitová upevnila svou horkou sérii středečním vítězstvím 6-3 6-4 nad druhou nasazenou Barborou Krejicovou v úvodním zápase finále WTA Finals.

Osmá nasazená Kontaveitová si dala v obou setech brzké přestávky, aby šampionku French Open porazila za pouhých 75 minut a získala 11. výhru v řadě.

Kontaveitová vyhrála 27 z posledních 29 zápasů, včetně titulu v Ostravě, kde porazila Paulu Padusaovou a Marii Saccariovou, obě na konci sezóny bojující ve finále WTA.

„Myslím, že během své kariéry jsem se řadu let držel v první třicítce,“ řekl Kontaveit. „Během léta jsem byl na sérii porážek a pak jsem začal pracovat s Dmitrijem (Tursunovem) a opravdu jsem doufal, že dosáhnu nějakého vítězství. Podařilo se mi vyhrát Cleveland a odtud jsem začal pokračovat.“

Bývalá světová dvacítka Tursunovová začala s Kontaveitovou spolupracovat na Cincinnati Masters, kde pětadvacetiletá Estonka vypadla v prvním kole. Od té doby se Kontaveitová vyšvihla z 30. na 8. místo ve světovém žebříčku a předstihla Onse Jabeura na posledním místě v turnaji na konci sezóny, když porazila Simonu Halepovou ve finále Transylvania Open.

„Trochu jsem si věřil a hra se definitivně otočila poté, co jsem získala více výher, hrála hodně tenisu a cítila se opravdu pohodlně,“ řekla Kontaveitová.

Krejčíková, jediná velká vítězka v tomto poli, začala rok v 65, ale tři tituly získala, aby se kvalifikovala do finále WTA.

„Je to těžké, protože před dvěma dny jsem už hrála v Evropě a teď jsem tady,“ řekla Križiková. „Je to opravdu, opravdu, opravdu těžké.“

Ve čtyřhře japonské duo Shoko Aoyama, Ina Shibahara porazilo Dareju Jurak a Andrea Klipak 6:0, 6:4.

Turnaj, který byl loni zrušen kvůli pandemii COVID-19, se hraje v ligovém formátu.

READ  Nejnovější: Bývalý finalista Stephens postoupil do 4. kola

Tato událost má celkový prize pool 5 milionů $ a koná se na tenisovém kurtu Akron v Zapopanu, předměstí Guadalajary.

Finále WTA se letos koná pouze v Guadalajaře a do čínského Šen-čenu se akce vrátí v roce 2022.