Kanada dominuje Čechům, postupuje do zápasu o zlatou medaili mužského hokejového světa

Kanada a Finsko vyhrály svůj sobotní semifinálový zápas, aby si připsaly třetí zápas o zlatou medaili mezi těmito dvěma týmy na mistrovství světa v hokeji IIHF.

Finsko vyhrálo zlatou medaili v roce 2019 na Slovensku, mistrovství 2020 bylo kvůli pandemii zrušeno a Kanada získala zlatou medaili loni v Lotyšsku. Finsko bude mít tentokrát led na své půdě pro mistrovský zápas v neděli v Nokia Areně.

„Víme, že budova se bude houpat a Finové budou hrát o zlato doma,“ řekl kanadský útočník Dylan Cousins ​​​​. „Ale musíme se pokusit o silný start a nenechat to.“ [Finland] Budování hybnosti jejich fanoušků.“

Cozens si připsal dva góly a jednu asistenci při vítězství Kanady nad Českem 6:1. Finsko ve druhém semifinále porazilo Spojené státy 4:3.

Sledujte | Kanada postupuje do svého třetího finále v řadě na mistrovství světa mužů v hokeji:

Kanada porazila Česko a postoupila do světového hokejového finále

Adam Lowery rozsvítil druhý poločas pro Kanadu třemi góly na cestě k semifinálové výhře 6:1.

Kanada se stáhla, když v polovině druhého poločasu vstřelila tři branky během tří minut a 19 sekund. Gól Kenta Johnsona byl vtěsnán mezi dvě přesilové branky Adama Lowreyho a Matta Barzala.

„Česká republika byla dobrá v provádění pokutových kopů ve všech soutěžích a dnes večer jsme dokázali těžit z několika silných zápasů,“ řekl kanadský trenér Claude Julien. „Dáme si čas a nastudujeme si penalty ve Finsku a snad je vyřešíme tak, jako jsme to dokázali proti Čechům.

„Víme, že Finsko je silné se speciálními týmy, a proto zítra večer očekáváme těžký zápas.“

David Krigsey otevřel skóre pro Čechy a Cuzness v závěru prvního poločasu vyrovnal. Drake Paterson obdržel dvě přihrávky.

„Přijeli jsme sem vyhrát,“ řekl kanadský obránce Ryan Greaves. „Na náš hokej jsme velmi hrdí. Jako Kanaďané máme hokej v krvi, takže vím, že nás doma všichni povzbuzují ke zlatu.“

READ  „Není to věc přes noc“ – Stokes varuje před okamžitými opravami po výhře, aby začala nová éra Anglie

„Je pro mě velkou ctí hrát za vaši zemi, a proto jsme sem přišli.“

Úroveň sebevědomí je na cestě do finále

Cole Selinger měl pojistku pro Kanaďany, kteří přehráli Čechy 35:26. Kanadský brankář Chris Dredger zachránil 25 míčů.

„Zítra před [Finnish fans]Budou nějaké zkoušky a budeme jimi muset projít, řekl kanadský útočník Pierre-Luc Dubois. Máme v sebe velkou důvěru a víme, čeho jsme schopni.

Američané se v neděli utkají s Českou republikou o bronz.

Divinsmann Miro Heskanen vstřelil gól a 2 asistencí při semifinálové výhře Finska. Za Finsko skórovali také Sami Vatanen, Joel Jeremiah a Sakari Maninen a 25 zákroků zaznamenala Josie Olkenora.

Finové letos v Pekingu získali svůj první olympijský titul.

„Je to speciální,“ řekl obránce Mikko Latonen. „Právě teď je to vždy jeden zápas. Je to finále. Je jedno, s kým hrajete, ale před domácími fanoušky je to pro nás vždy něco speciálního.“

Nate Schmidt, Sean Farrell a Adam Judd nahrávají pro The Americans. Jeremy Swayman zastavil 22 kol.

„Je to rozhodně těžké,“ řekl Farrell. „Bojovali jsme, jak jsme mohli, ale je to opravdu dobrý tým a skončili nahoře. Musíme se jen přeorientovat a připravit se na zítřejší boj o bronzovou medaili.“