Kulich skóroval za Orascom Telecom, když Česká republika porazila Švédsko a dostala se do světového finále juniorů

David Jereczek vyrovnal stav, když zbývalo 39 sekund a Jiří Kulic skóroval ve středu v prodloužení, když se Česká republika vrátila, porazila Švédsko 2:1 a postoupila do finále mistrovství světa juniorů v hokeji v Halifaxu.

Ludwig Jansson skóroval ve druhém poločase za Švédsko, které vypadalo, že poprvé od roku 2018 postoupí do hry o zlato.

Gersek vdechl Čechovi život, když volejem tečoval střelu z voleje z levého konfrontačního kruhu těsně kolem švédského brankáře Karla Lindboma, když čas ubíhal.

Kulich poslal Českou republiku do finále turnaje, když nabruslil z pravé strany a vyrovnal Lindboma 9:10 do extra framu a vstřelil svůj pátý gól na turnaji.

Tomáš Sochánek předvedl pro Čechy 21 zákroků, Lindbom zastavil 29 střel pro Švédy.

Česká republika vstoupila do hry o zlatou medaili poprvé od zisku vzájemných titulů v letech 2000 a 2001.

Kanada se v druhém semifinále střetla s hostitelem a obhájcem titulu Spojenými státy.

Ve středu ve středu Lotyšsko porazilo Rakousko 4:2 a vyřadilo nejlepší ze tří touchdownů.