Sabres očekávají, že Jiří Kolic zaboduje na OTN a povede Českou republiku do finále mistrovství světa juniorů

Štábní a telegrafické zprávy

HALIFAX, Nové Skotsko – David Jereczek vyrovnal zápas, když zbývalo 39 sekund, potenciální hráč Sabres Jerry Kulich skóroval pozdě v prodloužení a Česká republika ve středu porazila Švédsko 2:1 a postoupila do finále Světové série juniorů.

Češi se dostali do finále poprvé od doby, kdy v letech 2000 a 2001 získali tituly back-to-back a ve čtvrtek se utkají s Kanadou.

Kulich, který byl loni v létě celkově 28., se vyhnul penaltám, sekl z pravé strany do jamky a zvedl míč přes pravé rameno brankáře Karla Lindboma, přičemž do konce desetiminutového prodloužení zbývalo 50 sekund.

Na střídání s brankářem Tomaszem Suchanikem pro extra zákrok Jiríček roztrhl jednorázového útočníka Lindboma z levého bodu.

Lidé také čtou…

Osmnáctiletý Kulich byl se šesti góly v šesti zápasech jedním z nejlepších střelců turnaje. Působil také na srpnovém mistrovství světa juniorů IIHF, turnaji, který byl kvůli Covid-19 přesunut ze zimy na léto. V sedmi zápasech vyrovnal tým nováčků osmi body.

Před odjezdem z turnaje Kulich okamžitě zasáhl do týmu Rochester Americans se šesti góly a 16 body ve 24 zápasech.

Suchanik předvedl 21 zákroků, Ludwig Jansson dal gól jen ve druhém poločase. Lindbom zastavil 29 ran.

Sabres očekávají, že Noah Ostlund a Isaac Rosen budou hrát za Švédsko na turnaji.

Ostlund, který byl loni v létě označen jako 16., plánuje zůstat ve Švédsku až do příští sezóny, ale možná bude připraven do Severní Ameriky už příští rok na podzim.

Rosen má ve své první sezóně u Američanů tři góly a 15 bodů ve 25 zápasech.

READ  Sport v televizi: Sobota 21. května 2022