Kvitová porazí Cristii a dostane se do finále Miami Open

Petra Kvitová postoupila v pátek do finále Miami Open přímým vítězstvím v setech nad Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

Česká veteránka Kvitová postoupila do sobotního střetnutí proti wimbledonské šampionce Eleně Rybakinové vítězstvím 7-5 6-4 za hodinu a 41 minut.

V bitvě dvou nejzkušenějších hráček WTA byla Cirsteaová, která hrála své první semifinále na okruhu WTA po desetiletí, nejrychlejší z bloků a v prvním setu vedla 5:2.

Ale Rumunka, která se těší oživení formy, když se také dostala do osmifinále v Indian Wells, nedokázala za stavu 5:4 proměnit žádný ze svých dvou setbolů na podání, čímž dvakrát brejkla Kvitovou a vyhrála set.

Dynamika Češky se přenesla i do druhého setu, když Cirsteaová zlomila v úvodu svůj třetí brejk v řadě a od té doby to bylo pro 33letou hráčku hladké.

Dvojnásobná wimbledonská šampionka ztratila pouhých sedm bodů v pěti zápasech na podání ve druhém setu, když poprvé postoupila do finále v Miami.

Pro dvaatřicetiletou Kirst, jejíž výkony se změnily od doby, kdy mimo sezónu začala spolupracovat se švédským trenérem Thomasem Johanssonem, to byl zklamání.

Výhra Kvitové dává šanci získat svůj devátý titul na okruhu WTA 1000 ve svém 13. finále.

Češka nezískala titul na okruhu WTA 1000 od třetího vítězství v Madridu v roce 2018.

Rybakina porazila Američanku Jessicu Pegulaovou ve dvou setech v druhém semifinále, které se konalo ve čtvrtek, a snaží se dokončit „Sunshine Double“ poté, co na začátku tohoto měsíce porazila Indian Wells.

Kvitová a Rybakina se s Kazachem, který vyhrál v Ostravě, potkaly už dvakrát, ale Češka si užila lednovou odvetu v Adelaide.

„Je 1:1, takže zítra uvidíme, kdo ji vezme. Hraje velmi dobře, vyhrává proti Indian Wells a vrací se sem ve finále. Rozhodně je to úžasný úspěch,“ řekla Kvitová.

READ  Peter Mrazek z Maple Leafs trefil stehno při první prohře Ottawy Senators

Dodala: „Je to velká služka a taky velká služka. Já jsem na tom stejně. Opravdu záleží na tom, jak se vypořádáme s tlakem soupeře.“

Cirsteaová zmírnila své zklamání při odchodu úvahami o „Sunshine Swing“, díky kterému překonala většinu očekávání.

„Pracovala jsem tak tvrdě, abych tu mohla být, a samozřejmě je příjemné podpořit všechnu tu práci výsledky a určitě čtvrt a půl, které bylo skvělé,“ řekla.

„Samozřejmě jsem z toho dne trochu smutná, protože jsem cítila, že mám šance, ale opět odjíždím ze Spojených států s úsměvem na tváři a mám také spoustu věcí ke zlepšení,“ dodala.