Nejvýraznější konfrontace mezi Českou republikou a Norskem na mistrovství světa juniorů 2024

Skóre to možná neodráží, ale bitva mezi Češkami a Norskem byla v jednu chvíli velmi těsná.

Česká republika nakonec dokázala porazit Norsko 8:1, po třech gólech vstřelili kandidáti NHL Jiri Kolić a Edward Sale.

Skóre bylo brzy těsné, Norsko ve druhém poločase zvýšilo na 2:1 1:15 a pro nově povýšený tým 13:12. Dvě branky ve 32. minutě ale upravily na 4:1 a poté Sale zabalil vše gólem na 5:1 na 38:46. Kulich měl třetí bod v utkání, který vedl k přesilovkovému gólu Matiase Sapovaleva v čase 48:49 a zpečetil zápas.

Výhra posunula Čechy po prohře se Slovenskem 6:2 na 1:1 a po návratu na led 29. prosince budou chtít porazit Spojené státy. Norsko bude mít pauzu, než se v pátek v 6:00 ET utká s neporaženými Slováky.

Zde je pohled na nejlepší hráče středeční soutěže:

Česká republika

#25, Jerry Kulich, RW (Buffalo Sabres): Stejně jako minulé dva roky to byla nabídka Jiřího Koliće pro Českou republiku. Jen v prvním poločase vstřelil na šest střeleckých pokusů dva góly, přidal třetí gól a asistenci. V obou případech byly záběry na místě, na což jsme si při sledování jeho zápasů zvykli. Po klidném prvním zápase proti Slovensku dnes Kolić ožil.

#28 Edward Sale, LW (Seattle Kraken): Prodej byl odsunut do druhé lajny po těžké ukázce proti Slovensku. Dnes pracoval tak tvrdě jako kdokoliv jiný a vyplatilo se, když pronásledoval norského obránce, ukradl puk a vstřelil otočku nebo branku rama. Těsně před koncem druhého pak vstřelil svůj druhý gól v řadě a zvýšil na 5:1, čímž završil hattrick, když do konce zápasu zbývalo sedm minut. Pro hráče, který může skórovat nebo minout, to byl velký okamžik pro hvězdu Barrie Colts.

READ  Český velvyslanec navštívil Dundalk IT

#14 Adam Židlicki, RW (nedraftováno): Není snadné dostat se do sestavy po chvíli výpadku, ale Židlický odehrál tak dobrý zápas, jak byste si mohli přát, aby nastoupil jako náhrada za zranění čtvrtá lajna. Přinesl energii, rychlost, agresivitu a neustálý drajv, který mu umožnil pronásledovat norské hráče a nutit je k chybám. Dobrý první zápas pro syna bývalého hráče NHL Marka Židlického.

#30 Michael Hrabal, G (Arizona Coyotes): Po těžkém úvodním zápase se Češi rozhodli vrátit k Hrabalovi, aby znovu získali kontrolu. Proti Norsku se odrazil s dobrým nasazením, když na Čechy tvrdě tlačili, držel blízko. To by mělo být dobré pro sebevědomí Hrabala, který má za sebou v posledních letech slušnou porci těžkých výkonů na mezinárodní úrovni.

Norsko

#13 Peter Westerheim, C (nedraftovaný): Ne každý den je váš nejlepší útočník také vaším nejcennějším hráčem penalt. Jenže poté, co včera vstřelil kombinační gól proti USA, zblokoval střely a vytvořil si dnes vlastní šanci – přestože mu byla nařízena penalta při odchodu z vlastního boxu. Vesterheim se však etabloval jako jeden z nejlepších kandidátů na draft NHL na tomto turnaji díky způsobu, jakým využívá svůj rám a rychlost k vítězství v bitvách.

Č. 28 Michael Brandsig-Nygard, pravé křídlo (draft NHL 2024): Očekávalo se, že Brandisg-Nygaard bude vybrán v prvním kole a on se postaral o to, aby jeho fyzická přítomnost byla dnes cítit. Norsko ve druhém poločase nemohlo s pukem nic moc dělat, protože to šlo stranou, ale energie Brandsegg-Nygaard nikdy nepolevila. Někteří skauti z NHL mě pozorně sledovali a jeden mi napsal: „Je to dříč. Dělá všechno.“

Akce Nation Gear's Boxing Week Bonanza je větší a lepší než kdy předtím! Od 26. do 31. prosince 2023 ušetříte 15 % na veškeré zboží a získáte dopravu zdarma u objednávek nad 200 USD. Podívejte se na komba a pořiďte si nějaké vybavení nationalgear.ca