3 věci s sebou z Česka versus Norska

Česká republika a Norsko se utkaly druhý den mistrovství světa juniorů 2024. Konečné skóre nemusí odrážet průběh zápasu, ale Česko a Norsko se v jednu chvíli utkaly ve vyrovnaném zápase. Norsko ve druhém poločase prohrávalo s Českem 2:1, než začali nejlepší hráči Čechů skórovat tempem, kterému se Norsko nedokázalo vyrovnat. Jiří Kulić a Eduard Sale vstřelili hattricky v dominantním zápase České republiky. Norský brankář Marcus Rohnbeck Stensrud byl nakopnutý, ale dokázal udržet věci blízko až do poloviny zápasu.

Přihlaste se k odběru newsletteru NHL Prospects & Draft Substack

Jediný gól Norska vstřelil Johannes Luckberg. Zaregistrujte se do úžasné hry piškvorky, což byla ta nejlepší část ofenzivy, kterou tým produkoval po celý zápas. Neustále padali jeden přes druhého, čímž dali soupeři několik vysoce nebezpečných skórovacích příležitostí. Zatímco první poločas byl těsnější, od 12. minuty druhého poločasu patřila hra České republice. To byl zásadní zlom, který vedl k tomu, že Norsko minulo štěstí.

Norsko přešlo štěstí

Norsko odehrálo svůj úvodní zápas v úterý 26. prosince. Proti týmu USA, utkání, ve kterém čelili pouze čtyřem brankám. Byla to z jejich strany velká defenzivní činnost, ale zdálo se, že střetnutí proti dvěma silným týmům se na nich podepsalo. Češi porazili Norsko 8:0 a jakýkoli dobrý pocit nebo sebevědomí, které před tímto zápasem měli, lze považovat za pryč.

Edward Sell český tým
Edward Sale, Česká republika (Foto: Minas Panagiotakis/Getty Images)

Všechno, co jim šlo, když hráli s týmem USA, tam proti Čechům nebylo. Smolaři budou na zadní noze, až začnou Češi dominovat. Dva góly za necelou minutu a třetí na konci druhého poločasu Češi vedli bitvu vybojovanou Norskem. Nechali se bít a zdálo se, že to vzdali.

Norsko po první třetině vedlo v utkání co do střel s 13 střelami oproti 11 pro svého soupeře. Za další dvě třetiny ale zvládli jen osm střel, protože Češka výrazně omezovala Nory v držení puku. Čeští útočníci Kulic a Sil byli v čele tohoto výbuchu. Oba hráči byli pro soupeře noční můrou, protože skóre stále stoupalo.

READ  Maha: V Česku je zadržován muž obviněný ze zabití Američanky v Thane

Kulich & Sale zaznamenali hattricky při dominantní výhře 8:1 nad Norskem

Kolić byl středobodem tohoto utkání s převahou Čech. V prvním poločase nastřílel šest pokusů a vstřelil dva góly. Skórovací večírek zahájil v 10:30 v první třetině pěknou střelou zápěstím. A taky není konec. Později přidal třetí gól a asistenci. Jeho čtyřbodový zisk byl týmovým maximem Čeština. V každé skórovací situaci se přistihl, že trefuje dobře umístěné střely, na což si fanoušci při sledování jeho hry zvyknou. Jeho druhý gól vzešel z razantní přihrávky Matiase Milowského. Později vstřelil osmý a poslední gól zápasu a zpečetil tak české vítězství.