Pastrňák je novým králem českého sportu. Pouze jako čtvrtý hokejista v historii

Na konci roku pandemie koronavirů rozbila život na planetě Zemi. Samozřejmě i sport. Letní olympijské hry v Tokiu musely být odloženy a neexistovaly žádné evropské fotbalové mistrovství, mistrovství světa v hokeji, tenis ve Wimbledonu a mnoho významných turnajů a soutěží.

I přes to však čeští sportovci sklidili mnoho úspěchů a cennou vavřínovou slávu, a proto se letos konal šedesátý druhý ročník ankety, kterou pořádal Klub sportovních novinářů ve spolupráci se sportovní marketingovou agenturou BPA. Kvůli převládajícím hygienickým opatřením a vládním nařízením však bez výše uvedeného večírku, na kterém byl nový král českého sportu David Bastrac postaven mimo zákon. V první desítce se také objevilo dalších devět hvězd českého sportu, které se také ucházelo o první tři a uvedlo legendu do fiktivní síně slávy českého sportu Antonína Panenky.

David Pastrňák (vpravo) získal korunu vítěze ve sportovní anketě 2020, Antonín Panenka je uveden mezi mýty.

BPA

Televizní diváci však svou sportovní slávu neztratili, protože ji dříve zaznamenávaly kamery v Libni Sokolovna a na obrazovky se objevila v úterý večer. Tentokrát to bylo v duchu sloganu: vítězové StarDance tancují a blahopřejí vítězům tohoto sportu.

Největší gratulací byl samozřejmě vítěz David Bastrick, nejlepší střelec národní hokejové ligy minulé sezóny. Trvalo patnáct let, než zástupce vysokoškolských sportů znovu zvítězil v anketě. Pastrňák se stal čtvrtým hokejistou v historii, který se stal sportovním králem v zemi.

Petra Kvitová obsadila v atletě 2020 5. místo.

BPA

„Jarda Jágr před patnácti lety, Dominik Hašek po Naganu a …,“ hledal Pastrňák ve své paměti ty, kteří vás předcházeli. Hned si však vzpomněl. „Samozřejmě, pane Mikoláši,“ vzpomíná legendární československý brankář a Vetkovic, který se před čtyřiceti devíti lety stal sportovcem roku.

„Neuvěřitelné, nikdy jsem si nepředstavoval, že bych se mohl stát nejlepším sportovcem roku jako oni. Koneckonců, hokej je týmový sport, takže jednotlivci jsou vnímáni odlišně.“

Rozhodni se. Vítězem sportovní ankety 2020 se stal David Pastrňák.

READ  Česká republika umožňuje svým občanům, kteří byli očkováni v jiných zemích, požádat o cestovní pas COVID-19

BPA

„Nejkrásnější dárek, který mohu o Vánocích dostat. Koruna je krásná. Absolutně nádherný,“ hladil křišťálový pohár, který navrhla a vyrobila sochařka, výtvarnice a sklářská designérka Alina Matoyka.

„Doma ze mě udělali úžasnou Síň slávy, takže koruna bude nejprve pod stromem a poté na nejdůležitějším místě mezi všemi cenami a cenami, které jsem ve své dosavadní kariéře získal,“ řekl Pastrick.

Znatelné: Sport a sportovní průmysl, počet bodů, peněžní odměna v korunách

Pastrňák, který byl třetí v řadě v první desítce, byl čtvrtý v roce 2018 a skončil třetí v loňském roce, získal body relativně přesvědčivě, nicméně Martina Sáblíková získala v průzkumech 214 sportovních novinářů nejvíce prvních míst . Rychlobruslařka, která získala titul mistra světa v Salt Lake City na trati dlouhé 3000 metrů, získala 45 novinářů co nejvíce bodů, ale nakonec jí to stačilo jen na bronzový stupínek.

David Pastrňák dostává blahopřání od šéfa Národní sportovní agentury Milana Hniliky.

BPA

Druhé místo obsadila Ester Ledecká, úspěšná ženská krasobruslařka a krasobruslařka. Celkově čtvrtým místem byl fotbalista Tomáš Sucic, který oblékl dres West Ham United. Tenistka Petra Kvitová získala páté místo.

Petra Kvitová může trávit Vánoce se svou rodinou. Těší se hlavně na pohádky

READ  Vláda se rozhodne přejít na čtvrtý stupeň. Obchody musí zůstat otevřené i po zpřísnění - T24 - Česká televize

Sport.cz, BPA

Držitel Stanley Cupu Ondřej Palát skončil šestý. Sedmým byl vodní bruslař Jerry Brescavec. Osmé místo patří basketbalistovi Tomáši Satoranskovi. Devátou byla úspěšná matematička Markéta Davidová. Desáté místo získal evropský zlatý medailista Tomás Papec.

Není žádným přínosem, že každý z deseti finalistů obsadil na jednom z hlasovacích lístků první místo. .

Díky mé nominaci v anketě Sport roku lze cyklistiku znovu sledovat, potěšil Tomás Babik

Martina Sabliková letos potvrdila své třetí místo, že je skutečně jednou z legend českého sportu. Medaili v anketě získal již poosmé ve své kariéře. Vyhrála v letech 2007, 2009 a 2010, dvakrát skončila druhá a letos získala potřetí bronzové místo

Tomáš Souček je nejlepším fotbalistou od roku 2004, kdy byl čtvrtý Pavel Nedvěd. Mezitím, přestože Petr Čech nasbíral osm nominací, se umístil na pátém místě.

Sportovní tým roku
1 – Biatlon – smíšená štafeta České republiky (Puskarsikova, Davidova, Moravik a Krumich) 336 * 100 000 Kč
2. Fotbal – národní tým mužů České republiky 336 * 80 000 Kč
3. Fotbal – reprezentace České republiky do 21 307, peněžní odměna 60 Kč 307 60 tis. Kč
* Pořadí je primárně určeno více nejlepšími umístěními.

Třída týmu byla letos bezprecedentně vyvážená. Poprvé v historii týmy na prvních dvou místech dosáhly stejných bodů, takže vítěz byl určen dalším kritériem.

Smíšená štafeta mezi sportovci a seniorským fotbalovým týmem zaznamenala po 336 bodech. Byli posouzeni větším počtem lepších pozic. Biatlonové sportovce umístilo na prvním místě 69 hlasujících novinářů, zatímco fotbalisté byli méně než dva.

Týmová síla je skvělá. Myslím, že se můžeme postarat o překvapení na evropském šampionátu, jak věří Jaroslaw Silvaux

READ  Podrobnosti o vízech do USA pro občany Chile, Finska, Estonska a ČR

Po vítězství dvouhry Gabriely Kokalové v roce 2017 vyhrál biatlon své první historické vítězství mezi týmy. V minulosti štafeta v biatlonu skončila dvakrát na druhém místě a dvakrát na třetím místě. Ondjej Moravec změnil svou čtvrtou kandidaturu, Eva Puskarčíková získala druhý pokus.

Antonin Panenka říká, že je skvělé být v Síně slávy, když jsem v týmovém sportu

Fotbalová legenda Antonin Panenka se stala sportovní legendou, která byla uvedena do Síně slávy českého sportu a která se mimo jiné proslavila legendárním výpraskem ve finále mistrovství Evropy 1976, kde Češi získali zlatou medaili.

„Obrovská cena, kterou si velmi vážím. Emil a Dana Zátopkovi, Věra áslavská, Pepík Masopust, Ivan Hlinka a všechny další velké legendy. A teď mezi nimi jsem i já,“ hledal slova fotbalový básník z Jolesi V فر sovi.

David Pastr Withák s Tajem vítězem ankety Sportovec 2020.

BPA

Novinkou letošního roku je udělování ceny „Věnování sportu“ pod záštitou Národní sportovní agentury.

Historicky jejím prvním držitelem byl devadesát pětiletý Zdeněk Růžička, který na olympiádě třikrát reprezentoval jako gymnasta a v roce 1948 získal bronzové medaile pro skupiny na okruzích a ve volném stylu. Od roku 1957 pracoval třicet let jako trenér a trénoval stovky gymnastek. Po roce 1989 se podílel na obnovení činnosti Sokola a sloužil jako starosta TJ Sokol Brno 1.