Pět myšlenek: Česko po pěti

Světy 2024

Cesta Česka na stupně vítězů vypadá po těsné porážce s Německem jasněji.

Natalie Melniková kontroluje puk, těsně za ní je Němka Nikola Eisenschmidt. Obrázek přes Český svaz ledního hokeje.

Česká republika si šanci zahrát si v zápase o medaile na mistrovství světa žen 2024 vysloužila porážkou Německa ve čtvrtfinále. Byla to vzrušující a vyrovnaná hra, která dobře mluvila o postupu Německa jako o mezinárodní hrozbě. Byla to také dobrá rozcvička na nadcházející zápas Česka proti Kanadě.

Herní plán

Češi vycházeli z bran připraveni hrát stejně rychlý, fyzický a drtivý styl hokeje, který tak dobře fungoval proti Finům a Švýcarům. Problém byl, stejně jako Němci. Nutili české bruslaře z ledu, dusili je ve vytváření obratů a celkově vypadali na menší ledové ploše pohodlněji než jiné evropské týmy, kterým Češi čelili. Opravdu to vypadá, že tým, který sledoval, jak se Češi zvedají do skupiny A, řekl: „I my to dokážeme.“

Brankáři

Poslední střely v tomto utkání byly 24-17 ve prospěch Čechů. Obrana obou týmů si zaslouží velkou pochvalu, že dusila hru a držela střelce venku, zejména Německo. Oba brankáři ale ukázali, proč jsou pro své týmy jedničkou. Zejména Němce Sandře Abstraiterové se dařilo mnoho výborných zákroků, ale s Klárou Beslařovou byly v klidu a v dobré pozici, což dodávalo jejich týmům sebevědomí i když zápas pokračoval bez branek.

Zmenšující se marže

Česko v předkole dvakrát vyřadily Spojené státy a Kanada. Proti Finsku a Švýcarsku vstřelili 10 branek, z toho dvě do prázdné branky. Proti Německu vstřelili jeden gól.

Loni Kanada vyhrála semifinálový zápas proti Švýcarsku v prodloužení a upozornila týmy, aby nepodceňovaly týmy skupiny B. Tato hra by měla sloužit stejnému účelu. Pole soutěžních týmů se rozšiřuje a žádný tým by neměl brát výhru jako samozřejmost. I na nejnovější medaile stačí špatný odraz a druhá strana má dobrou hru.

READ  Čeští experti tvrdí, že EU bagatelizovala ruskou propagandu - EURACTIV.com

rozdíl

Po dvou a půl třetinách bez gólu bylo v tomto utkání velké napětí. Dav se zapojil a slyšitelně reagoval na zásahy a výstřely. Střela od břevna pro Česko byla považována za gól na ledě pro Denisu Křížovou, ale to bylo opraveno, když úředníci zahájili kontrolu. Zdálo se, že krátké vteřiny odpočinku při sledování hry uvolnily část frenetické energie na kluzišti a po několika směnách se led prolomil.

Jediný gól v tomto utkání vstřelila ve 12:54 třetí třetiny obránkyně Daniela Pegsová. Ukázalo se, že je to druhý vítěz v řadě. Její silná rána z teču šla přes Upstraiterovo rameno, kde ji zkontrolovali dva její hráči.

šance

Česká republika měla proti Německu pouze dvě penalty, což je zlepšení oproti předchozím zápasům, ale druhou penaltou bylo chybné chování Denisy Křížové za kontrolu zezadu. Od tohoto příspěvku IIHF neučinila veřejný komentář ke Kryzové, což znamená, že bude k dispozici pro hru proti Kanadě v semifinále.

Další hráčkou, která může být ještě k dispozici, je Kateřina Mrázová, která samostatně bruslí v Utici, když se zotavuje ze zranění, které utrpěla v přípravném utkání proti Spojeným státům. Pokud se Mrázová vrátí, bylo by to pro Česko skvělé. Mrázová je veteránkou týmu a kotvou první šestky. Před zraněním také prožívala výbornou klubovou sezónu a od reprezentační přestávky byla na čtvrtém místě na seznamu střelců PWHL.

Bonusový nápad: Squirtle nadvláda

Zdá se, že Česká republika si vybrala neoficiálního maskota a je to moc roztomilé.